Відчайдушне прагнення уряду Північної Кореї отримати гроші призвело до зростання кібератак, націлених на банки та інші підприємства в США і по всьому світу, пише CNN з посиланням на американські спецслужби.
Крах саміту США-Північна Корея у В'єтнамі через вимоги КНДР скасувати санкції проти неї доводить, що економічні обмеження, введені США, стискають північнокорейську економіку і штовхають до нових кібератак.
Північнокорейці використовують все – від вірусів-вимагачів, які захоплюють важливі для бізнесу файли, а потім вимагають оплату в обмін на їх повернення, – до відвертих пограбувань банків через електронну систему.
У ФБР визначили, що за кібератакою 2016 року в банку Бангладеш стояли північнокорейські хакери. Вони проникли в систему безпеку банку з наміром вкрасти до $1 млрд з рахунків Федерального резерву Нью-Йорка. Хакерам вдалося вивести $81 млн, перш ніж банківські перекази було зупинено.
В ряді випадків хакери використовували фішинг – відправляли співробітникам банку листи з шкідливими посиланнями, що дозволило отримати їм доступ до банківських систем. В одному з таких випадків хакери проникли в міжбанківську систему зв'язку і попросили Федеральний резервний банк Нью-Йорка перевести гроші на рахунки, контрольовані громадянами КНДР.
«Кібератаки з крадіжкою коштів – це те, чим займаються Північна Корея в кіберпросторі», – повідомив помічник генпрокурора США з нацбезпеки Джон Демерс. Це відрізняє її від інших країн, таких як Іран, Китай і Росія, які більше зацікавлені в отриманні розвідданих.
Нагадаємо, Трамп на прес-конференції за результатами другого саміту з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином заявив, що сторонам не вдалось дійти згоди через питання санкцій.