Великобританія анонсувала посилення правил видачі інвестиційних віз, які часто використовують багатії для отримання британського громадянства, особливо росіяни.
Нові правила видачі візи Tier 1 почнуть діяти з квітня, пише британське видання Financial Times.
Інвестиційні візи припускають швидке отримання посвідки на проживання в Сполученому Королівстві в обмін на великі вкладення в його економіку. На першому етапі вони дозволяють власникові і його сім'ї жити в Британії і вести бізнес в ній протягом 3,4 року. Далі візу продовжують на 2 роки. Через 2-5 років після отримання Tier 1 дозволяє оформити посвідку на проживання. Термін залежить від суми вкладень.
Правила до коригувань припускали вкладення в економіку Великобританії в розмірі від 2 до 10 млн фунтів. Їх можна було вкласти в британський бізнес, державні бонди, цінні папери або нерухомість в країні. Претенденти мали надати докази, що в них була в розпорядженні така сума протягом мінімум 3 місяців.
Нові правила збільшили цей термін аж до 2 років. Вкладення також повинні починатися від 2 млн фунтів.
Вкладати гроші інвестори зможуть тільки в британський бізнес. Варіант інвестицій у держоблігації буде виключений.
Експерти назвали зміни досить м'якими. З нововведень виключили пункт про незалежну перевірку статків 3 тисяч осіб, які отримали «золоті» візи до 2015 року.
При цьому видачу віз стартаперам і бізнесменам полегшили. У число перших включили всіх підприємців-початківців. Підприємницькі візи тепер припускають вкладення в свою справу мінімум 50 тисяч фунтів замість 200 тисяч.
Питання про видачу «золотих» віз актуалізувалося в Британії після нападу на Скрипалів. Тоді влада анонсувала перевірку законності видачі документів 700 російським громадянам, які отримали подібні візи з 2008 по 2015 роки.
Серед тих, кому не продовжили Tier 1, виявився бізнесмен Роман Абрамович. Зрештою він оформив ізраїльський паспорт.
За офіційною статистикою в 2018 році інвесторську візу Великобританії отримали 376 інвесторів (у 2017 році – 350). Кількість росіян, які отримали візу, впала з 46 у 2017 році до 29 в 2018 році. Це найнижчий показник за 10 років.
За матеріалами Infox