Найбільші європейські країни почали закривати свій повітряний простір для літаків Boeing 737 MAX, один з яких розбився в Ефіопії 10 березня. Відповідне рішення уже прийняли Франція, Німеччина, Британія та Ірландія. Про це повідомляє France 24.
Раніше закрити повітряний простір для таких лайнерів вирішили Австралія, Китай, Індонезія, Малайзія і Сінгапур.
«З огляду на обставини події в Ефіопії, французька влада в якості запобіжного заходу прийняла рішення заборонити всі комерційні польоти літаків Boeing 737 MAX на територію Франції, за її межі або над нею», – йдеться в офіційній заяві французького органу цивільної авіації DGAC.
Оголошуючи про заборону, міністр транспорту Німеччини Андреас Шойер заявив, що «безпека на першому місці».
«Поки всі сумніви не усунуті, я наказав закрити повітряний простір Німеччини для всіх літаків Boeing 737 MAX з негайним вступом рішення в силу », – додав він.
Тим часом американські сенатори Мітт Ромні і Елізабет Уоррен закликали Федеральне авіаційне управління «посадити 737 Max 8, поки ми не знайдемо причини недавніх аварій і не забезпечимо польотної придатності літаків». Вони наголосили, що усі літаки Boeing 737 Max 8 мають залишатися на землі, доки не буде гарантій, що вони є безпечними.
Нагадаємо: 10 березня Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlinesрозбився в Ефіопії. Загинули 157 осіб, які перебували на борту. Менш ніж за п'ять місяців відбулася ще одна катастрофа літака цієї ж моделі – наприкінці жовтня 2018 року недалеко від узбережжя острова Ява. Тоді в катастрофі загинули 189 осіб.
У свою чергу, український авіаперевізник «Міжнародні авіалінії України» планує придбати зазначену модель літака. Як писав Mind, на заводі Boeing в Рентоні (штат Вашингтон, США) завершили складання першого Boeing 737 MAX 8 для авіакомпанії МАУ.
Чим може обернутись для авіавиробника вже друга поспіль авіатроща можна дізнатись із матеріалу Mind: «Падіння Boeing: чим компанії загрожує катастрофа 737 Max».