Протести «жовтих жилетів» більше не схожі на маніфестацію, оскільки перетворилися на погроми і прояви вандалізму, заявив президент Франції Еммануель Макрон. Він вимагає вжити жорстких заходів щодо учасників, щоб заворушення і погроми більше не повторилися, повідомляють французькі ЗМІ.
В суботу 16 березня у Франції пройшла чергова акція протесту «жовтих жилетів», уже 18-та за рахунком. Найбільші масові заворушення і зіткнення відбувалися в самому центрі Парижа, на Єлисейських полях. Тут агресивні молодики розгромили і підпалили десятки магазинів і кавярень, і навіть банк.
Поліція затримала 237 учасників заворушень. Деяких було відпущено на свободу, однак близько двох сотень осіб, 15 з яких неповнолітні, перебувають під вартою, інформує AFP.
За даними правоохоронних органів, в протестах цьому разу взяли участь 32 тисячі осіб, а під час заворушень в Парижі постраждали 17 поліцейських і 42 маніфестанти.
Police gases #YellowVests protesters in #Paris. #GiletsJaune pic.twitter.com/LwmHA4tD5c
– Lolwa Reda (@LolwaReda) 16 березня 2019 р.
Президент Франціх назвав учасників вчорашніх протестів спільниками хуліганів і особами, які хочуть знищити державу. Через протести Макрон перервав свій відпочинок на Піренеях і приїхав у Париж, щоб обговорити ситуацію з чільними французькими посадовцями.
Президент Франції пообіцяв «сильні рішення», щоб запобігти подальшому насиллю.
«Ці люди намагаються всіма способами… завдати шкоди Республіці, ламаючи, руйнуючи, ризикуючи когось вбити», – сказав Макрон.
«Я хочу, щоб ситуація була проаналізована, і щоб в найкоротші терміни можна було вжити додаткових сильних рішень з метою більше не допустити подібного», – наголосив він.
Нагадаємо: протестні акції «жовтих жилетів» почалися через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і кілька тижнів поспіль вчиняють у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.
Раніше парламент Франції ухвалив закон про обмеження прав демонстрантів.
Раніше ми писали, яка доля тих 8 тисяч учасників протестів «жовтих жилетів», яких було затримано правоохоронцями за весь час протестів.