Катар створить найбільший у світі банк для інвестицій у нафтогазову сферу

Новий банк також буде інвестувати в газо- й нафтовидобуток на території США

фото Shutterstock

Катар створює найбільший у світі банк для цільового фінансування проектів у секторах вуглеводневої та альтернативної енергетики. Про це агентству Prime розповіли в катарському фінансовому центрі, який займається видачею ліцензій на банківську діяльність.

«Енергетичний банк із представництвами в низці країн Близького Сходу й Північної Африки та в інших країнах світу відкриється вже до кінця цього року. Він буде найбільшим у світі банком у цій сфері, який буде надавати послуги для інвестицій у нафтогазову сферу, нафтохімію і відновлювані джерела енергії на основі мусульманського права – шаріату», – розповіли в центрі.

Капітал банку становитиме $10 млрд. Установа фінансуватиме передові проекти у сфері енергетики, зазначив глава установчого комітету Халед ас-Сувейді. У майбутньому банк має стати основним гравцем у фінансуванні енергетичних проектів не тільки в регіоні, а й на світовому рівні.

Новий банк буде фінансувати, зокрема, проекти на території Сполучених Штатів. – у них він збирається вкласти не менш ніж $20 млрд.

«Ми бачимо, що США є дуже перспективними з точки зору інвестицій, вони будуть розвиватися, тому хочемо інвестувати й плануємо вкласти протягом п'яти років $20 млрд у різні проекти і в різних місцях на території США, проекти, пов'язані із зрідженим природним газом, видобутком нафти і газу», – розповів катарський держміністр у справах енергетики Саад бен Шріда аль-Каабі.

Зокрема, катарська держкорпорація Qatar Petroleum (QP) уклала угоду з італійською Eni про придбання 35% у проекті, що включає три морських нафтових родовища в Мексиканській затоці. Це стане ще одним кроком у розширенні міжнародного охоплення Qatar Petroleum і її присутності в Мексиці.

QP розраховує, що до 2021 року вони зможуть разом з Eni видобувати в цьому місці до 90 000 барелів нафти на день.

Тим часом, нагадаємо, Норвегія оголосила про продаж нафтогазових активів, оскільки вважає їх безперспективними.

За матеріалами Tecnoblog

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS