Викиди вуглекислого газу від світової енергетики у 2018 році зросли до 33 гігатонн – ІЕА

Минулий рік став рекордним за десятиліття за обсягами зростання попиту на енергію

фото pixabay.com

Викиди вуглекислого газу від світової енергетики у 2018 році зросли на 1,7%, до 33,1 млрд тонн, за рахунок рекордного за десятиліття зростання попиту на енергію. Про це свідчать дані звіту Міжнародного енергетичного агентства (ІЕА).

Спалювання викопного палива і деякі інші промислові процеси призводять до викидів в атмосферу парникових газів. За даними звіту, майже дві третини рекордного з 2013 року зростання викидів припало на електроенергетику. Крім того, 85% глобального зростання припало на Китай (зростання викидів на 2,5%), Індію (на 4,8%) і США (на 3,1%), тоді як в Німеччині, Японії, Мексиці, Франції та Великобританії викиди знизилися.

Велика частина приросту припала на вугільні електростанції, викиди від яких виросли на 2,9%, або 280 млн тонн, і вперше перевищили 10 млрд тонн. Проте, одночасно з ростом споживання вугілля активізувався і перехід з вугілля на газ, завдяки якому вдалося уникнути викидів 95 млн тонн вуглекислого газу. Перехід на поновлювані джерела енергії дозволив уникнути 215 млн тонн викидів CO2, переважно в Китаї і Європі.

«Ми спостерігаємо надзвичайне зростання світового попиту на енергію в 2018 році, що збільшувалось найшвидшими темпами в цьому десятилітті, – сказав Фатіх Біроль, виконавчий директор ІЕА. – Минулий рік також можна вважати ще одним золотим роком для газу, на який припадає майже половина зростання світового попиту на енергію. Але, незважаючи на значне зростання використання поновлюваних джерел енергії, глобальні викиди все ще ростуть, що ще раз демонструє необхідність більш термінових дій на всіх фронтах – розробки всіх рішень у сфері чистої енергії, скорочення викидів, підвищення ефективності та стимулювання інвестицій та інновацій, зокрема й у сфері уловлювання та зберігання вуглецю».

Майже п'ята частина зростання світового попиту на енергію обумовлена більш високим попитом на опалення та охолодження, оскільки середні зимові та літні температури в деяких регіонах наближалися до історичних рекордів або перевищували їх. Холоди призвели до зростання попиту на опалення і, що ще більш важливо, спекотні літні температури збільшили попит на охолодження.

За даними звіту, попит на нафту у світі виріс на 1,3%, світове споживання вугілля зросло на 0,7% (при цьому зростання спостерігалося тільки в Азії), атомна промисловість також виросла на 3,3% у 2018 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS