Німецькі вчені пропонують компенсацію в розмірі 16.500 євро добровольцям, які погодяться провести два місяці, не встаючи з ліжка, повідомляє Euronews.
Організатор експерименту – центр космічних досліджень в Кельні. Його мета – краще зрозуміти реакцію організму на довгострокове перебування в горизонтальному положенні.
Learning by resting – in space on Earth – @DLR_de, @NASA and @ESA launch the joint bed-rest study AGBRESA https://t.co/0AoKU20hau pic.twitter.com/IZdzrrQ5qh
– DLR – English (@DLR_en) 21 березня 2019 р.
Відомо, що тривале перебування в умовах невагомості викликає атрофію кісток і м'язів, знижує серцево-судинну активність і змушує рідини організму переміщатися у верхню частину тіла. Повний спокій також призводить до ослаблення організму і може викликати запаморочення, нудоту, лицьову набряклість, порушення в роботі вестибулярного апарату, загальне ослаблення імунної системи і болі в спині.
Німецьке аерокосмічне агентство, яке оголосило про відбір кандидатів для експерименту, шукає 12 жінок і 12 чоловіків, які погодяться провести в горизонтальному положенні 60 днів поспіль. При цьому весь експеримент триватиме 89 днів, включаючи період підготовки і адаптації – на початку, і реабілітації – в кінці.
Всі учасники будуть обмежені в рухах, а рутинні щоденні дії будуть також відбуватися в горизонтальному положенні, причому поверхня ліжка має ухил в 6 градусів до голови, що, на думку вчених, має симулювати стан мікроневагомості.
В Аерокосмічному агентстві кажуть, що крім грошової компенсації однією з переваг участі в дослідженні стане можливість використання часу для навчання, перегляду телевізора, відмежування від щоденних турбот і – як результат медитації – «отримання чіткого уявлення про цілі, які учасник хотів би досягти в майбутньому».