Паперові гроші втрачають свої позиції в більшості розвинених країн світу – їхні мешканці все частіше використовують безготівкові трансакції для оплати товарів і послуг.
Експерти Forex Bonuses склали список країн, жителі яких найрідше використовують готівку для оплати товарів і послуг. Укладачі рейтингу відзначають, що електронні трансакції можуть легко контролюватися урядом і банківськими організаціями, а це істотно знижує можливості шахрайства.
У межах дослідження експерти оцінювали такі показники, як кількість дебетових і кредитних карток на одну людину, зростання популярності безготівкових трансакцій, а також загальна поінформованість про технології мобільних платежів.
Лідером у рейтингу стала Канада – тут електронні платежі найпоширеніші. На одного жителя країни припадає в середньому понад 2 кредитних картки. На думку експертів, до 2020 року у світі з'являться країни, де взагалі не використовуватимуть готівку. І Канада, очевидно, теж до цього йде.
На другому місці – і на першому в Європі – опинилася Швеція: тут до 59% платежів здійснюється за допомогою безготівкових способів оплати.
Третє місце посіла Велика Британія. Жителі країни вважають, що безготівкова система дозволяє краще контролювати відмивання грошей, обмежити підробку паперових грошей, а також контролювати фінансування тероризму. 47% жителів країни користуються можливістю оплати за допомогою свого смартфона.
Франція – на 4-му місці за обсягом електронних трансакцій. У країні набувають популярності безконтактні способи оплати. 39% карток у Франції мають можливість безконтактної оплати.
США також опинилися серед п’ятірки лідерів. Кредитні картки є частиною американського способу життя вже понад десять років. Кожен житель країни має щонайменше 3 кредитних картки.
У першу десятку також увійшли Китай, Австралія, Німеччина (третина всіх споживацьких платежів тут здійснюється безготівково) і Японія – 26% всіх карток у цій країні мають технологію безконтактної оплати.
В Україні, нагадаємо, частка обсягу безготівкових операцій за підсумками 2018 року сягнула 45,1%. Це на 5,8% більше за результат 2017 року.
За матеріалами vestifinance.ru