Британський парламент не прийняв ще чотири можливі варіанти Brexit

Депутатів не влаштовує навіть загальнонаціональний референдум

відео-скрін Reuters

У Великобританії залишається лише 10 днів, щоб прийняти рішення стосовно Brexit. Однак у понеділок ввечері британський парламент учергове відкинув ще чотири альтернативні варіанти Brexit, повідомив спікер Палати громад Джон Беркоу, передає Euronews.

Зокрема, були запропоновані варіанти:

1. Провести загальнонаціональний референдум з будь-якої досягнутої угоди щодо Brexit (проти варіанту референдуму проголосували 292 парламентарія, за – 280).

2. Варіант Common Market 2.0, згідно з яким Великобританія залишиться в Європейській економічній зоні, і домовиться з ЄС про тимчасовий митний союз.

3. Ініціатори ще одного альтернативного варіанту Brexit закликають Великобританію узгодити з ЄС постійний митний союз після процедури Brexit.

4. Четвертий варіант вимагає від уряду чергового продовження термінів Brexit, а якщо це неможливо, то депутати голосуватимуть або за реалізацію Brexit без угоди, або за скасування дії статті 50 Лісабонського договору, щоб залишитися в Євросоюзі.

Результати цього «показового голосування» мають політичне значення, але не є юридично обов'язковими.

«Палата громад знову проголосувала проти всіх варіантів. «Жорсткий» Brexit стає майже неминучим. У середу у Великобританії останній шанс вийти з глухого кута або опинитися перед прірвою», – написав євродепутат Гі Верхофстадт у своєму Twitter.

Лідер опозиційних лейбористів Джеремі Корбін висловив глибоке розчарування тим, що депутати не підтримали жоден з альтернативних варіантів. Але він не втрачає надії поставити їх на голосування ще раз.

«Прем'єр-міністру було надано можливість поставити свій проект угоди на голосування три рази, і я вважаю, що Палата громад має отримати можливість знову розглянути і обговорити альтернативні варіанти в середу», – сказав він.

Нагадаємо: раніше Палата громад відхилила всі вісім альтернативних варіантів Brexit.

Як повідомлялося, 22 березня ЄС погодився перенести дату виходу Великобританії зі складу Євросоюзу до 22 травня за умови, якщо протягом тижня Палата громад британського парламенту схвалить угоду щодо Brexit. Якщо британські законодавці не зможуть затвердити договір, то ЄС згоден відкласти Brexit до 12 квітня. До цієї дати Великобританія повинна буде надати Європейській Раді інформацію про можливі сценарії своїх подальших дій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS