У Китаї розпочалося створення розумних в’язниць, у яких новітні технології відстежуватимуть та аналізуватимуть кожен рух в’язнів. Про це повідомляє Futurism.
Нова система являє собою мережу камер та датчиків під керівництвом штучного інтелекту (АІ), що зможе безперервно слідкувати за в’язнями, зокрема під час їхнього перебування в камерах.
На думку китайських чиновників, ця система зробить втечу практично неможливою, зі свого боку вчені вважають, що її використання може призвести до руйнування психіки ув’язнених.
Зазначається, що подібна система спостереження вже працює у в’язниці Янченг у Китаї, де сидять декілька найбільш відомих в’язнів країни. Камери та датчики передають інформацію до системи АІ, яка використовує технології ідентифікації обличчя та аналіз руху для моніторингу кожного окремого ув'язненого. Кожного дня система видає звіт про кожного з них та зазначає будь-які прояви незвичної поведінки.
Як приклад один із представників проекту наводить випадок, «якщо ув’язнений ходить по камері протягом певного часу, система може виявити це підозрілим і запропонувати проведення перевірки охоронцем».
З одного боку, такий над контроль може бути корисним: якщо ув’язнений ходив по камері, думаючи завдати собі шкоди, АІ може його врятувати, ініціювавши перевірку «живою» охороною. З іншого боку, на думку професора фізіології Пекінського педагогічного університету Чжана Сюеміна, нова система «безумовно вплине» на психічне здоров’я в’язнів. І хоча він не уточнив, як саме, минулі дослідження показали, що постійне спостереження може викликати в людини стрес і тривогу.