Верховний суд виніс рішення на користь «БРСМ-Нафта» в суперечці з ДФМ на 2 млрд грн

Колегія суддів вирішила, що «склад податкового правопорушення не доведений»

фото DR

Верховний суд України 19 лютого відмовився задовольнити касаційну скаргу Офісу великих платників податків ДФС та залишив без змін постанову Київського апеляційного адмінсуду від 6 березня 2018 року, якою було задоволено позов ТОВ «Стейт Оіл», визнано протиправними та скасовано низку податкових повідомлень-рішень Офісу великих платників податків ДФС від 26 жовтня 2016 року, якими позивачу було збільшено суму грошового зобовʼязання, повідомляє finbalance.com.ua.

- ПДВ – на 453,3 млн грн та застосовано штрафні санкції у сумі 226,7 млн грн;

- з податку на прибуток – на 1 млрд грн та застосовано штрафні санкції в сумі 69,9 млн грн;

- з акцизного податку – на 174,9 млн грн та застосовано штрафні санкції у сумі 43,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, Офіс великих платників податків ДФС провів документальну планову виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1 січня 2015 року по 31 березня 2016 року, за результатами якої складено акт перевірки від 6 жовтня 2016 року.

Податківці дійшли висновку, що позивач занижує задекларований дохід від реалізації продукції на 2,3 млрд грн.

Однак судді вирішили, що «склад податкового правопорушення не доведений».

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ТОВ «Стейт Оіл» вказаний Ігор Ревко (США).

Нагадаємо: у грудні 2017 року група «БРСМ-Нафта» підтверджувала інформацію про зміну оператора мережі АЗС: як зазначалося, замість ТОВ «Стейт Оіл» новим орендатором і оператором роздрібної мережі стало ТОВ «Євро Пауер» із середини серпня 2017 року, отримавши право на використання цієї торгової марки і взявши в оренду АЗС у її власників, підтвердили в прес-службі «БРСМ-Нафта».

Мережа «БРСМ» була заснована в 1995 році Андрієм Бібою та Олегом Поліщуком. У 2007–2009 роках Поліщук продав свої 50% акцій мережі Едуарду Ставицькому (який був міністром енергетики за часів Януковича).

За наступні шість років мережа БРСМ зросла вп'ятеро (з 26 до 126 АЗС). За підсумками 2017 року «БРСМ-Нафта» була однією з найбільших в Україні за кількістю АЗС (після мережі АЗС групи «Приват», WOG, ОККО). У 2014–2015 роках на АЗС мережі в Переяславі-Хмельницькому та нафтобазі у Василькові сталися масштабні пожежі.

Із 2016 року партнери по «БРСМ» розділили бізнес навпіл, кожному відійшло по 63 АЗС. Із 2014 року мережею керувала компанія «Стейт Оіл», яку контролював Андрій Біба. У 2017 році між колишніми партнерами розгорівся конфлікт.

У серпні 2018 року Біба заявив про рішення достроково розірвати договори оренди 63 АЗС, які належали Ставицькому. Тоді ж ЗМІ писали, що пов’язана з мережею WOG компанія бере в управління 63 АЗС Ставицького.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS