Луганську та Сумську області залишили без українського телебачення та радіо – ЗМІ

Наразі на українських частотах транслюються телеканали з окупованої території

Фото: pixabay

Луганську та Сумську області відключено від українського телебачення та радіомовлення, замість якого транслюються програми з окупованих територій, передає Українська правда з посиланням на звернення колективу філії ВАТ «НСТУ» «Регіональна дирекція UA Донбас».

Як зазначається, зокрема, у Луганській області часткове відключення мовлення відбулось з 4 квітня.

Вказується, що через знеструмлення об'єктів Концерну радіозв'язку, радіомовлення і телебачення відсутній аналоговий сигнал і цифрове телебачення Т2 у Станиці Луганській, Сватове, Біловодську, Міловому, Новопскові і Лисичанську.

«Через борг перед ТОВ «ЛЕО» з 9:00 четверга знеструмлена вежа в м. Лисичанськ», – йдеться в зверненні. «Тому замість українських радіо- і телеканалів, на частотах, які збігаються, мовлять пропагандистські радіостанції та телеканали, розташовані на окупованій території. Така ситуація викликає негативну реакцію жителів», – заявили в НСТУ.

Пост відчаю. П’ятий день в області відсутнє українське мовлення. Може комусь крім нас це ще цікаво? Прошу вважати цей лист офіційним зверненням!

Опубликовано Андрій Шаповаловым Понедельник, 8 апреля 2019 г.

У той же час у коментарі «Радіо Свобода» в. о. голови правління Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що у «Суспільного» мовника немає боргів перед Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (РРТ).

Він підтвердив часткову відсутність українського радіосигналу і аналогового телесигналу в Луганській області.

Як зазначається, схожі відключення відбулися і в Сумській області.

«Чому саме такі відключення – це таємниця, покрита мороком, чому вони діють саме так. У листуванні з нами вони (РРТ. – Mind) наполягають на поверненні їм 99,7 млн грн за минулий рік, які ні в документах не відображені, ні в бюджеті не передбачені. Навіть якби ці гроші в НСТУ були, у нас немає жодної юридичної підстави розраховуватися з РРТ», – сказав Аласанія.

За його словами, у НСТУ існує тільки заборгованість в обсязі 6,7 млн грн за І квартал 2018 року, ця заборгованість сплачується за графіком.

Після цього НСТУ більше не замовляла РРТ трансляцію каналів, яка зараз була відключена.

У той же час сьогодні, 9 квітня, в урядовому виданні «Урядовий кур'єр» було оприлюднено постанову уряду (№300 від 25 березня 2019 роки) про внесення змін до «Порядку забезпечення поставки е/е захищеним споживачам», передає Інтерфакс-Україна.

Зазначеним документом Кабінет міністрів України заборонив здійснювати обмеження і відключення енергопостачання об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки країни у сфері телекомунікацій і зв'язку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS