Американські астрономи в ході прес-конференції National Science Foundation у Вашингтоні представили першу в історії фотографію тіні чорної діри. Знімок зроблено за допомогою масиву телескопів Event Horizon, пише HighTech.
Зазвичай цей об'єкт у Всесвіті побачити не можна – чорна діра не відбиває світло. Ще жодна чорна діра до цього не була досліджена в таких подробицях.
Проект «Телескоп горизонту подій» (Event Horizon Telescope) – глобальна мережа телескопів, за допомогою якої астрономи мають намір детально вивчити прилеглі до чорних дір простори, розташовані в центрі галактик.
На фотографії, представленій дослідниками, зображено горизонт подій – видима межа чорної діри, яка знаходиться в центрі галактики М87 на відстані 16,4 млн парсеків від Землі.
Горизонт подій – видима межа чорної діри. Реальність її існування й існування самих чорних дір на початку XX століття вдалося довести завдяки рівнянню загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна. Однак самі чорні діри вченим сфотографувати і детально вивчити досі не вдавалося.
«Отримане нами зображення є підтвердженням того, що горизонт подій дійсно існує, – зазначив Лучано Реццолі, керівник групи дослідників. – Це, в свою чергу, підтверджує правильність загальної теорії відносності Ейнштейна. Значення відкриття – перетворення математичного концепту горизонту подій, який зазвичай є написаними на дошці формулами, на реальний об'єкт, який можна виміряти і спостерігати. Це може здатися незначним, але це фундаментальний перший крок в будь-якому науковому дослідженні».