Акції Airbus ростуть на фоні кризи Boeing, але торгова війна загрожує їм обом

Успіх європейського авіавиробника можуть затьмарити нові мита на товари з ЄС, якими погрожує Трамп

фото pixabay.com

Акції авіавиробників Airbus та Boeing протягом перших місяців року шли на приблизно однаковому рівні, але нещодавній розрив у котируваннях вказує на те, що європейський виробник виривається вперед. Про це повідомляє Investing.com.

Акції Airbus ростуть на фоні кризи Boeing, але торгова війна загрожує їм обом

Хоча керівництво Airbus раніше говорило про те, що не має наміру наживатися на кризі конкурента після двох масштабних авіакатастроф за участі 737 MAX, ці події можуть повернути ринок на бік європейської компанії. Усе залежатиме від того, як швидко Boeing зможе здолати свої проблеми.

Видання зазначає, що з початку цього року акції Airbus не відхилялися від висхідної траєкторії, а 9 квітня досягли свого рекордного максимуму на торгах. З початку року приріст склав понад 40%.

Після падіння 737 MAX в Ефіопії 10 березня акції Boeing впали на 12%, загалом з початку року ріст акцій скоротився на 14%.

Галузеві аналітики вважають, що обмежені потужності європейського виробника не дозволять йому з легкістю перехопити клієнтів конкурента. Зазначається, що наприкінці лютого в Airbus було понад 5800 замовлень на літаки сімейства A320neo, головного конкурента Boeing 737 MAX. Згідно зі звітом, при збільшенні виробництва до 725 штук на рік, запланованого на 2021-й, буде потрібно вісім років, щоб забезпечити всі наявні замовлення.

Ще одним фактором, який є на руку Airbus, стало замовлення Китаєм 300 літаків на суму майже 30 млрд євро. Угодою передбачено придбання 290 літаків  A320 і 10 літаків A350 XWB. За власними оцінками Airbus, КНР треба буде приблизно 7400 нових пасажирських та вантажних літаків протягом найближчих 20 років, що становитиме близько 19% світового попиту.

Тим не менш перед європейським авіавиробником може виникнути нова проблема. Днями президент США Дональд Трамп пригрозив ввести нові тарифи на європейські товари на загальну суму $11 млрд, зокрема і на запчастини для літаків.

Очікується, що ЄС відповість аналогічними заходами. Марі Касперек, експерт із трансатлантичного бізнесу з аналітичного центру Atlantic Council, сказала: «Вони як діти в пісочниці, які б'ють один одного лопатками».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS