Суд дозволив оскаржити передачу державі Одеського нафтопереробного заводу

Верховний суд задовольнив скаргу кіпрської компанії Empson Limited, яку пов'язують із біглим бізнесменом Сергієм Курченком

Фото: УНІАН

Верховний суд скасував постанову про закриття апеляційного провадження у справі про передачу державі нерухомого майна, яке належало «Одеському нафтопереробному заводу». Про це пише enkorr з посиланням на рішення суду від 4 квітня.

Згідно з ним, Верховний суд задовольнив скаргу кіпрської компанії Empson Limited, яку пов'язують із бізнесменом-втікачем Сергієм Курченком, і яка володіє 99,57% акцій заводу.

Раніше, 13 листопада 2015 року, суд задовольнив клопотання прокурора про передачу на зберігання речових доказів по одній з кримінальних справ проти Курченка. Завод передали на зберігання і управління державному підприємству «Укртранснафтопродукт».

Видання додає, що адвокат Empson Limited подав апеляцію. 22 серпня 2018 року суд закрив провадження і повернув скаргу, пославшись на закінчення слідства у справі.

Але Верховний суд вирішив, що таке рішення порушує Кримінальний процесуальний кодекс. Таким чином скарга Empson Limited буде призначена до нового розгляду в апеляційному суді.

Нагадаємо, що в червні 2017 року Одеський cуд виніс рішення про спеціальну конфіскацію цілісного майнового комплексу Одеського НПЗ і передачі його у власність держави. Акт про прийом-передачі майна був підписаний у червні 2018 року.

Одеський НПЗ був приватизований в 1999 році структурами компаній «Синтез Ойл» і «Лукойл». У 2001 році підприємство повністю перейшло «Лукойлу», який зупинив роботу заводу в 2010 році через низьку рентабельність. У середині 2013 року Одеський НПЗ придбав холдинг ВЕТЕК Сергія Курченка у «Лукойла» орієнтовно за $125 млн. У вересні 2013 року завод відновив переробку нафти, уклавши контракти на поставку сировини по морю з «Роснефтью» і «Лукойлом». Підприємство фактично належало структурам Курченка до березня 2014 року. Тоді ж, з огляду на тиск на ВЕТЕК з боку правоохоронних органів, які розслідують діяльність цієї групи, російський банк ВТБ заявив про права на майно НПЗ, які він отримав як заставу під кредити, видані групі ВЕТЕК. Наразі завод є малопотужним і виробляє близько 2,8 млн тонн сировини на рік. Крім цього, підприємство є технічно відсталим, з цих причин робота НПЗ була збитковою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS