Загальний обсяг венчурних інвестицій в українські ІТ-компанії у 2018 році досяг $336,9 млн, що майже в півтора рази перевищило максимум 2017 року. Про це йдеться в Огляді українського ринку венчурних та приватних інвестицій 2018 UVCA.
Кількість угод у 2018 році склала 115, тоді як в 2017-му було 89 угод.
Також на ринку угод M&A було укладено сім угод на суму $25,2 млн.
Кількість угод на ринку залучення фінансування через ICO впала з 19 (у 2017 році) до 4 цього року, а сума інвестицій з $160,3 млн до $58,3 млн відповідно. Причину зниження інтересу інвесторів можна пояснити падінням довіри та необхідністю забезпечення гарантій матеріальними активами, прибутком чи доходом компанії. Це спричинило розвиток STO (Security Tokens Offering).
Онлайн-сервіси та softserve-компанії переважають за кількістю угод, тоді як хардверні та софтверні компанії залучили найбільші обсяги інвестицій. Розмір середнього чека венчурних інвестицій цього року зріс на 112% порівняно з 2017 роком і становить $918 000.
«Іншою тенденцією останнього року є активізація вітчизняних корпорацій та банків у інноваційному секторі – у формі підтримки інкубаційних програм та акселераторів, інвестування у стартапи», – повідомила виконавчий директор UVCA Ольга Афанасьєва.
Обсяг залучених інвестицій в Україну з боку венчурних фондів продовжує зростати разом із ринком прямих інвестицій, незважаючи на певну політичну нестабільність. Це свідчить про те, що сектор IT та інновацій найменш схильний до впливу політичних ризиків.