У Владивостоці в четвер 25 квітня пройшла перша зустріч північнокорейського лідера Кім Чен Ина і президента Росії Владіміра Путіна. Зустріч у форматі тет-а-тет тривала близько двох годин – вдвічі довше запланованого, передає Голос Америки.
Ще півтори години тривали переговори в розширеному складі. З північнокорейської сторони в переговорах також брали участь міністр закордонних справ КНДР Лі Ен Хо та його заступник.
З боку РФ були присутні глава МЗС Сергій Лавров, віце-прем'єр Юрій Трутнєв, прес-секретар Дмитро Пєсков та ін.
«У нас відбулася досить грунтовна бесіда віч-на-віч», – прокоментував Путін результати зустрічі.
«Ми змогли поговорити і про історію наших відносин, і про сьогодення, перспективи розвитку двосторонніх зв'язків, – додав він. – Gоговорили і про ситуацію на Корейському півострові, обмінялися думками про те, як і що потрібно зробити для того, щоб ситуація мала хороші перспективи».
Кім Чен Ин висловив надію на те, що його діалог з президентом РФ, що почався в конструктивному ключі, продовжиться в такому ж дусі.
«У нас пройшов дуже змістовний обмін думками віч-на-віч з питань, що становлять взаємний інтерес, з усіх актуальних проблем. Дякую за чудово проведений час і сподіваюся, що наші переговори продовжаться в тому ж руслі, в корисному і конструктивному ключі», – сказав лідер КНДР.
«Я приїхав в Росію, щоб обмінятися думками щодо ситуації на Корейському півострові, яка є однією з найактуальніших проблем нині, а також обговорити методи мирного врегулювання цього питання і обмінятися думками щодо розвитку наших двосторонніх відносин відповідно до вимог нового століття», – сказав він.
Про конкретні домовленості поки що не повідомляється.
Видання зазначає, що Кім Чен Ину потрібна перемога після невдалого другого саміту з президентом США Дональдом Трампом, а Путін шукає можливості посилити вплив Москви в регіоні і отримати більше важелів впливу на Вашингтон.
Другий саміт Кім Чен Ина і Трампа, що пройшов в лютому, закінчився без досягнення будь-якої угоди через суперечки про санкції, введені з ініціативи США. З тих пір офіційних повідомлень про контакти між США і Північною Кореєю на високому рівні не було, хоча обидві сторони заявляють, що вони відкриті для проведення третього саміту.
Кім Чен Ин хоче, щоб США послабили санкції у відповідь на часткові кроки з роззброєння, які він зробив в минулому році. Однак США наполягають, що санкції залишаться в силі, поки Північна Корея не зробить більш суттєвих кроків у напрямку денуклеаризації.