NASA вибрала переможця в конкурсі теплиць для вирощування овочів на Марсі

В теплиці можна буде не тільки вирощувати 8 овочів, а й займатися спортом

Dartmouth BIG Idea Challenge Proposal

Команда старшокурсників із Дартмутського коледжу (штат Нью-Гемпшир, США) виграла конкурс NASA BIG Idea Challenge-2019, представивши дизайн-проект марсіанської теплиці, в якій теретично можна буде вирощувати на Марсі овочі, пише Naked Science.

Теплиця отримала назву Demeter – на честь давньогрецької богині врожаю Деметри і як абревіатура до Deployable Enclosed Martian Environment for Technology, Eating, and Recreation.

Гідропонна структура теплиці (без грунту, а лише за рахунок живильного розчину – ред.) може дозволити астронавтам вирощувати власну їжу на пустельній марсіанської поверхні. В теплиці можна буде вирощувати до 8-ми харчових культур, а сама теплиця буде щодня постачати 3100 калорій для чотирьох астронавтів протягом 600 днів перебування на Марсі.

Згідно з проектом, в марсіанській теплиці будуть рости капуста, соя, батат, картопля, брокколі, полуниця, пшениця і чуфа. Масивний резервуар, заповнений живильним розчином під стелею, живить кругову систему лотків для культур за допомогою гравітації. Світлодіоди гарантують, що рослини отримають достатньо сонячного світла.

Керування теплицею переважно автономне і може бути легко запрограмоване.

Агрегат можна транспортувати на мільйони кілометрів від Землі, розгорнути на іншій планеті і потім підтримувати, маючи обмежені технології та ресурси. Команда розраховує, що всю конструкцію можна буде відправити єдиним вантажем вагою в 9130 кг – це приблизно десята частина заявленого корисного навантаження для космічного корабля Starship від компанії SpaceX.

Коли астронавти не зайняті наглядом за теплицею, вони можуть вирушити на пробіжку по зовнішньому периметру – відповідна площа також передбачена в проекті. Щоб підтримувати емоційне здоров'я і благополуччя астронавтів на марсіанських базах, в теплиці є зона для вправ і відпочинку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS