Сполучені Штати посилюють свою військову присутність на Близькому Сході через загострення конфлікту між Вашингтоном і Тегераном. Міноборони США схвалило відправку на Близький Схід військового корабля і ракетного комплексу Patriot.
Вашингтон спостерігає за діяльністю Тегерана і готовий захищати свої інтереси в зоні американського Центрального військового командування на Близькому Сході, йдеться в заяві Міноборони США, опублікованій 10 травня, на яку посилається Deutsche Welle.
Виконуючий обов'язки міністра оборони США Патрік Шанахан схвалив відправку десантно-вертолітного корабля «Арлінгтон» і зенітно-ракетного комплексу Patriot в регіон Центрального командування ВС США.
Вашингтон відмовився розкрити їх графік прибуття або місце розташування, пославшись на міркування безпеки.
6 травня Вашингтон направив в регіон авіаносне ударне угруповання на чолі з авіаносцем «Авраам Лінкольн» і тактичну групу бомбардувальників. Радник президента Сполучених Штатів з нацбезпеки Джон Болтон наголосив, що США «не хочуть війни з іранським режимом», проте готові відреагувати на будь-який напад регулярних військ Ірану.
«40 років убивств Іраном американських солдатів, нападів на американські об'єкти, захоплення американців у заручники є прямим нагадуванням про те, що ми повинні захищати себе», – цитує Болтона «Інтерфакс».
Держсекретар нагадав, що президент США Дональд Трамп заявив про готовність у визначений час зустрітися і провести переговори з керівництвом Ірану.
«Ми закликаємо режим відмовитися від ядерних амбіцій, змінити свою деструктивну поведінку, поважати права своїх громадян і з чесними намірами повернутися за стіл переговорів», – заявив Трамп.
Конфлікт між двома країнами загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди, з якої США раніше вийшли в односторонньому порядку. Напередодні Трамп оголосив про введення нових санкцій відносно Ірану. Вони спрямовані проти гірничодобувного і сталеливарного секторів економіки Ірану.