Єврокомісія схвалила створення спільного підприємства з випуску труб російською компанією «Сєвєрсталь» і італійською Tenaris. Про це йдеться в повідомленні на сайті регулятора.
«Єврокомісія схвалила в рамках законодавства щодо злиття компаній створення спільного підприємства між Tenaris S.A. і PAO Severstal», – йдеться в документі.
ТАСС повідомляє, що СП збудує та керуватиме заводом в РФ з виробництва та постачання окремих видів труб і продукції для нафтової і газової інфраструктури в Росії і на території СНД.
Tenaris займається виробництвом безшовних і зварних труб для нафтової та газової продукції. «Сєвєрсталь» займається видобутком чорних металів, виробництвом і постачаннями різних видів сталевої продукції.
ЄК дійшла висновку, що угода не несе загрози конкуренції в ЄС, оскільки дане спільне підприємство не матиме жодних активів на території Європейського економічного співтовариства.
5 лютого «Сєвєрсталь» і Tenaris підписали угоду про створення спільного підприємства з випуску зварних труб нафтового сортаменту (OCTG) в Сургуті (ХМАО). Частка російської компанії в проекті складе 51%, Tenaris – 49%.
Інвестиції в підприємство, потужність якого складе 300 000 тонн продукції на рік, оцінюються в $240 млн. Підприємство планується побудувати протягом двох років. Проект буде реалізований після отримання відповідних дозволів з боку регулюючих відомств.
«Сєвєрсталь» – вертикально-інтегрована гірничодобувна і металургійна компанія з активами в Росії, Латвії та Польщі. Основний власник компанії – Олексій Мордашов, якому належить 77,03% акцій. Виробничі потужності Tenaris розташовуються в США, Аргентині, Бразилії, Канаді, Колумбії, Італії, Японії, Мексиці та Румунії. Компанія займає майже третину світового ринку безшовних труб нафтопромислового сортаменту, штаб-квартира компанії зареєстрована в Люксембурзі.