Печерський районний суд Києва заборонив голові комітету з медіа і комунікацій Американської торгової палати в Україні, екс-заступниці міністра інформаційної політики Тетяні Поповій виїзд за межі України, а також заарештував її банківські рахунки, особисте рухоме і нерухоме майно через непогашені кредити на понад $6 млн перед «Райффайзен Банк Аваль».
Відповідна постанова суду оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає БізнесЦензор.
«З моменту відкриття виконавчого провадження боржник ухиляється від виконання рішення суду, не робить ніяких дій, спрямованих на погашення заборгованості, однак неодноразово перетинає державний кордон України. Таким чином, встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України спонукатиме боржника до вчинення дій по погашення заборгованості за рішенням суду», – сказано в постанові від 5 квітня 2019 року.
Відповідно до фотокопії оригіналу судового рішення, заборона на виїзд за межі України, арешт особистого рухомого і нерухомого майна, в тому числі особистих банківських рахунків, а також банківських рахунків підконтрольних боржнику підприємств стосується Тетяни Попової – голови комітету з медіа і комунікацій Американської торгової палати в Україні, колишньої заступниці міністра інформаційної політики, радниці міністра оборони, експерта громадського об'єднання «Інформаційна безпека».
«Тимчасово обмежити Попову Тетяну Валеріївну в праві виїзду за межі України шляхом заборони перетинати державний кордон без вилучення паспортного документа, до виконання зобов'язань, покладених виконавчим листом №2-7572/12, виданим на виконання рішення Дарницького районного суду міста Києва від 19 вересня 2014 року у справі за позовом ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» до Попової Тетяни Валеріївні», – йдеться в документі.
Як зазначено в судовому рішенні, кредитор змушений піти на крайні заходи впливу, оскільки з 2017 року Попова ігнорує вимоги державного виконавця судових рішень Департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції: не виконує законних вимог про виконання зобов'язань перед кредитором, ігнорує судові рішення про погашення заборгованості, а також виклики до державного виконавця, не надає йому пояснень з приводу невиконання судового рішення про стягнення проблемної заборгованості.
Раніше в ЗМІ повідомлялося, що з 2012 року «Райффайзен Банк Аваль» вів безуспішну судову тяжбу щодо стягнення кредитної заборгованості в розмірі понад $6 млн з Попової.
У 2007 році компаніям, підконтрольним їй і її батькам, австрійський банк в Україні видав кредити на загальну суму $7 млн під особисту письмову поруку Попової. Згодом компанії, підконтрольні Поповій і членам її сім'ї перестали виконувати зобов'язання з погашення кредитної заборгованості перед фінустановою. Ця проблемна заборгованість в розмірі $6,2 млн відображена в переліку її зобов'язань у відкритому реєстрі даних про національних публічних діячів України.
У 2016 році голова правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимир Лавренчук звернувся в Національну поліцію із заявою про кримінальне правопорушення за ст. 388, ч 1 Кримінального Кодексу, за якою було порушено справу №12016100000000554 від 15 квітня 2016 року про кримінальні правопорушення посадових осіб і структур, підконтрольних Поповій.
Як випливає з іншої ухвали суду за цією кримінальною справою, Попова і члени її сім'ї багато років вдавались до незаконних спроб шахрайським шляхом вивести бізнес-центр Increastar з-під застави, а також не виконували законних вимог кредитора «Райффайзен Банк Аваль» по поверненню кредитних коштів.
Для ухилення від виконання зобов'язань перед банком посадові особи підконтрольних Попової компаній, серед яких її батько, зробили без згоди іпотекодержателя «Райффайзен Банк Аваль» незаконні дії щодо зменшення площі закладених приміщень, а також незаконному відчуженню цієї нерухомості іншим структурам, підконтрольним сім'ї Попових.
Після багаторічної безуспішною судової тяганини з високопоставленою українською чиновницею і підконтрольними їй і її сім'ї компаніями, в кінці 2018 року «Райффайзен Банк Аваль» поступився права вимоги за боргами сім'ї Попових на суму понад $6 млн. Зараз бізнес-центр Increastar, що їм належить, за адресою вул. Сурикова 3 в Києві на підставі судового рішення про арешт будинку в рамках кримінальної справи передано на відповідальне зберігання законному правонаступнику прав