КНДР не вестиме переговорів із США, доки Вашингтон не відмовиться від своїх вимог

Північна Корея погрожує, що якщо підхід США не зміниться «перспективи вирішення ядерної проблеми будуть досить похмурими»

Кім Чен Ин
фото www.flickr.com/photos/32368051@N08

Північна Корея заявила, що ядерні переговори з США ніколи не відновляться, якщо адміністрація Трампа не відмовиться від своїх односторонніх вимог до роззброєння. Про це повідомляє АР.

Заява неназваного представника МЗС Північної Кореї, опублікована державними ЗМІ країни, стала останнім вираженням невдоволення з боку Пхеньяну та його намаганням змусити Вашингтон пом’якшити санкції .

Заяву було опубліковано як тоді, коли Дональд Трамп збирається поїхати до Японії на зустріч з прем’єр-міністром Сінздо Абе, під час якого питання КНДР, швидше з все, стоятиме на порядку денному.

Пхеньян у заяві звинуватив США у навмисному зриві лютневих переговорів між Трампом і північнокорейським лідером Кім Чен Ином через їхні односторонні та неможливі для виконання вимоги.

«Якщо США не відмовляться від нинішнього методу розрахунків  і не запропонують новий, діалог між КНДР та США ніколи не відновиться і, відповідно, перспективи вирішення ядерної проблеми будуть досить похмурими», – йдеться в заяві.

Нагадаємо: президент США Дональд Трамп та північнокорейський лідер Кім Чен Ин не змогли досягти угоди щодо денуклеаризації Корейського півострову під час свого другого саміту у В’єтнамі. Зустріч завершилась достроково і сторони, навіть не відвідавши запланований спільний ланч, роз’їхались по своїм готелях.

Пізніше Трамп під час своєї прес-конференції за результатами другого саміту з лідером КНДР Кім Чен Ином у Ханої заявив, що сторонам не вдалося дійти згоди через питання санкцій.

Агентство Reuters згодом повідомило, що у день провалу переговорів у в’єтнамському  Ханої минулого місяця президент США Дональд Трамп вручив північнокорейському лідеру Кім Чен Ину документ, в якому містився прямий заклик віддати всю ядерну зброю КНДР Сполученим Штатам, аналітики вважають, що Кім міг порахувати цю пропозицію образливою і провокаційною.

В березні Національна розвідка Південної Кореї зафіксувала рух вантажних транспортних засобів навколо заводу з виробництва міжконтинентальних балістичних ракет КНДР, що може свідчити про відновлення ракетної програми країни.

Також стало відомо, що Північна Корея відновила частину ракетного полігону Тонгчанг, який вона почала демонтувати після обіцянки, даної під час першого саміту президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина.

У квітні Північна Корея випробувала нову тактичну керовану зброю, запуск якої був проведений у присутності лідера КНДР Кім Чен Ина.

У травні Північна Корея здійснила декілька запусків невпізнаних снарядів зі свого західного району в бік територіальних вод Японії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS