Міжнародна коаліція з 47 компаній, до якої увійшли громадські організації, експерти з безпеки і технологічні компанії – в тому числі Apple, Google, Microsoft і WhatsApp, опублікувала відкритий лист Національному центру з кібербезпеки Великобританії (National Cyber Security Centre, NCSC), в якому виступила проти запропонованої NCSC ініціативи щодо перехоплення зашифрованого листування, пише TechCrunch.
На думку авторів листа, висунута в минулому році пропозиція спецслужби порушує права людини, несе загрозу безпеці і підриває довіру громадян.
Фантомний протокол NCSC становить серйозну загрозу цифровій безпеці: в разі його реалізації буде підірваний процес аутентифікації, що дозволяє користувачам упевнитися, що вони спілкуються саме з тим, з ким бажають, зазначається в листі.
Протокол також збільшить ризик неправильного і несанкціонованого використання систем зв'язку.
Наявність загроз кібербезпеці буде означати, що користувачі більше не зможуть довіряти захисту своїх комунікацій, оскільки не будуть впевнені, що дійсно знають, з ким спілкуються.
Таким чином, це порушення основних прав людини, в тому числі права на таємницю особистого життя і свободу вираження поглядів, йдеться в відкритому листі.
Ідея запропонованого NCSC фантомного протоколу полягає в забезпеченні можливості для правоохоронних органів потай від користувачів додавати в зашифровані чати прихованих співрозмовників. Пропозиція була опублікована для обговорення минулої осені.
Технологія полягає в тому, що замість того, щоб зламувати систему шифрування повідомлення, пропонується використовувати протокол шифрування, який буде відправляти копію повідомлення третій стороні (урядам або правоохоронним органам).
У відповідь на цей відкритий лист Національний центр кібербезпеки Великобританії заявив, що вітає обговорення ідеї виняткового доступу до даних, що може зупинити терористів. Водночас поки що йдеться лише про дискусію з усіма зацікавленими сторонами, щоб виробити найкраще рішення.