Протягом 2014-2018 років видобуток вугілля державними підприємствами України зменшився на 47%, констатував президент України Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба президента.
Про це він заявив під час наради з членами Ради національної безпеки і оборони (РНБО) присвяченій енергетичній безпеці.
Як зазначається, сьогодні проблематику енергетики обговорили у форматі наради, а за два тижні будуть ухвалені відповідні рішення.
Зеленський нагадав, що українська економіка критично залежить від імпорту енергоносіїв, і дуже мало зроблено для їхнього отримання з різних джерел.
«Попри райдужні заяви, видобуток газу не зростає. Завтра – літо, але зима близько. І вже слід готуватися до опалювального сезону», – наголосив президент.
Глава держави нагадав, що одним із зобов’язань України перед Європейським Союзом є реформування енергетичної сфери, і ключовою тут є демонополізація енергетичних ринків. З 1 липня має запрацювати черговий етап ринку електроенергії.
«Але в умовах суцільної монополізації можуть виникнути ризики і для виробників, і для споживачів, і для економіки України у цілому. Про це нас попереджають міжнародні партнери», – підкреслив Зеленський.
Нагадаємо: державні вугледобувні підприємства і шахти, якими управляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості, за підсумками 2018 року показали сумарний чистий збиток у розмірі 2,69 млрд грн, що на 16,5% нижче за показник роком раніше (3,222 млрд грн).
У свою чергу щодо запасів газу раніше глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв зазначав, що на випадок припинення транзиту російського газу, Україна має збільшити запаси газу у ПСГ на наступний опалювальний сезон до 20 млрд куб. м.