У США планують збудувати найбільше у світі сховище «зеленої» енергії

Мегапроект включатиме чотири різних типи технології зберігання

фото www.flickr.com/photos/jonchinning

Mitsubishi Hitachi Power Systems (MHPS) и Magnum Development представили свій спільний мегапроект із будівництва найбільшого у світі сховища енергії, отриманої з відновлюваних джерел енергії. Про це повідомляє Electrek.

Очікується, що проект під назвою Advanced Storage Energy Storage (ACES) буде реалізовано в штаті Юта. За оцінками, він дозволить розмістити 1000 мегават енергії, якої вистачить для живлення 150 000 домогосподарств на рік.

Проект використовуватиме чотири технології: «відновлюваний» водень, енергію стиснутого повітря, акумуляторні батареї та твердотільні оксидні паливні елементи.

«Протягом 20 років ми скорочували викиди вуглецю в енергосистемі США, використовуючи природний газ у поєднанні з відновлювальною енергетикою для заміни електроенергії з вугілля. У Каліфорнії та інших штатах на заході США, які найближчим часом виведуть з експлуатації всі свої вугільні електростанції, нам потрібен наступний крок в декарбонізації. Наступним кроком буде поєднання природного газу та сховищ… Технології, які ми впроваджуємо, накопичуватимуть електроенергію у часових масштабах від секунд до пір року. Наприклад, коли ми додаватимемо газові турбіни, які працюють на відновлювальному водні, до соляного куполу для зберігання водню, ми отримуватимемо рішення, яке накопичуватиме та генеруватиме електрику з кульовими викидами вуглецю», – сказав виконавчий директор MHPS Пол Браунінг.

Штат Юта було обрано з огляду на інфраструктуру регіону та його розташування відносно соляних печер. Чиновники вважають цей проект важливим не тільки для Юти. Але й для всього західного регіону США, включно з Каліфорнією.

У релізі зазначається, що «найближчими тижнями для участі будуть запрошені додаткові стратегічні та фінансові партнери».

За попередніми оцінками, «початкова фаза» підземного зберігання має бути завершена до 2025 року.

Нагадаємо: згідно з новим дослідженням Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) у більшості регіонів світу стали найдешевшим та найдоступнішим новим джерелом енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS