Щорічний рейтинг інвестиційної привабливості європейських країн від Ernst&Young

Трійку лідерів очолили Великобританія (незважаючи на Brexit), Франція та Німеччина

фото Shutterstock

Консалтингова компанія Ernst&Young представила щорічний рейтинг інвестиційної привабливості європейських країн, в якому аналізувалися дані 2018 року.

Очолила рейтинг Великобританія, при цьому кількість проектів прямих іноземних інвестицій в цій країні в минулому році скоротилася на 13% до 1054.

Друге місце зайняла Франція з 1027 проектами (+1% порівняно з попереднім роком).

Замкнула трійку лідерів Німеччина. У цій країні в 2018 році іноземні інвестори вклали кошти в 973 проекти, що на 13% менше, ніж у 2017 році.

Також до першої десятки увійшли Іспанія (314 проектів), Бельгія (278), Польща ( 272), Туреччина (261), Нідерланди (229), Росія (211) та Ірландія (205).

Щорічний рейтинг інвестиційної привабливості європейських країн від Ernst&Young

Прямі іноземні інвестиції в Європу знизилися вперше за 6 років.

Зокрема, в 2018 році було зафіксовано 6356 проектів, це на 4% менше, ніж було у 2017 році.

Основний удар припав на три найбільші європейські економіки – ПІІ в Великобританію і Німеччину впали на 13%, а у Франції їх зростання склало всього 1%.

Інші країни скорочують відставання: позитивним моментом є те, що інвестиції в Іспанію, Польщу і

Ірландію виросли більш ніж на 30%.

Незважаючи на зниження порівняно з попереднім роком, обсяги ПІІ в Європі, як і раніше, залишаються на другому за величиною рівні з 2000 року, коли EY почала збирати такі дані. Крім того, кількість проектів ПІІ, реалізованих у Європі в 2018 році, як і раніше, на 5% перевищує аналогічний показник за 2016 рік, коли він досяг рекордного на той момент рівня.

Щорічний рейтинг інвестиційної привабливості європейських країн від Ernst&Young

Інвестиції зросли на 5% у сфері цифрових технологій, які лідирують за обсягом ПІІ в Європі, але знизилися на 18% в сфері ділових послуг.

Тривала невизначеність в майбутніх відносинах Великобританії з ЄС після Brexit, без сумніву, призводить до зниження ПІІ в країну, її близьких торгових партнерів і деякі сектори економіки. В середині 2019 року перспективи економічних і політичних відносин між Європою і Великобританією залишаються туманними, економічне зростання в Європі прогнозується на невисокому рівні, а популізм продовжує набирати силу.

Проте інвестори, як і раніше, з цікавістю дивляться на Європу. Досить сказати, що 56% опитаних компаній вважають Західну Європу одним з трьох найпривабливіших регіонів світу для створення бізнесу, що дещо більше, ніж 53% в минулому році. Центральна Східна Європа, в свою чергу, займає, на думку наших респондентів, друге місце в світі за інвестиційною привабливістю.

Завдяки розмірам і багатоплановості європейська економіка залишається привабливою для інвесторів, незважаючи на економічні і політичні труднощі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS