Міністр охорони здоров'я і праці Японії став на захист компаній, працюючи в яких жінки повинні надягати високі підбори, стверджуючи, що це «необхідно і доречно», пише The Guardian.
«Це соціально визнано як те, що входить в сферу професійної необхідності і доцільності», – заявив Немото, коментуючи петицію, подану від групи жінок, які вимагають, щоб уряд заборонив роботодавцям вимагати від жінок носити високі підбори.
Петиція була передана в міністерство праці у вівторок. Кампанія отримала назву «#KuToo», гра слів японського слова «kutsu», що означає «взуття», і «kutsuu», що означає «біль». Це також посилання на глобальний рух #MeToo проти сексуального насильства.
Петицію заснувала актриса і письменниця Юмі Ісікава, звернення швидко завоювало підтримку тисяч людей в Інтернеті.
За словами учасників кампанії, носіння високих підборів в Японії є практично обов'язковим при пошуку роботи або в багатьох японських компаніях.
Деякі учасники кампанії наполягають на більш широкому ослабленні дрес-кодів в Японії, де для чоловіків носіння ділових костюмів також є обовязковим на робочому місці.
У 2015 році директор Каннського кінофестивалю приніс вибачення після скандалу, коли жінкам було відмовлено йти по червоній доріжці через те, що вони не носили високі підбори. Але в Каннах все ж зберігся цей дрес-код, незважаючи на протест голлівудської актриси Джулії Робертс, яка в наступному році пройшла по червоній доріжці босоніж.