Президент Володимир Зеленський своїм указом утворив офіс президента України, що передбачає реорганізацію і скорочення чисельності працівників Адміністрації президента. Відповідний указ оприлюднено на сайті голови держави.
Документом, зокрема передбачено, що офіс президента є постійно діючим допоміжним органом, основним завданням якого є організаційне, правове, консультативне, інформаційне, експертно-аналітичне та інше забезпечення здійснення президентом своїх повноважень
Офіс президента очолює керівник офісу президента, а до його складу входять перший заступник керівника, заступники керівника, керівник апарату офісу президента, перший помічник президента, радник глави держави та прес-секретар президента. Також до складу офісу президента увійдуть уповноважені президента, його представники, кабінет президента, кабінет керівника офісу президента.
Також до складу офісу президента увійдуть 8 директоратів з різноманітних питань: з питань правової політики;з питань зовнішньої політики; з питань національної безпеки та оборони; з питань юстиції та правоохоронної діяльності; з питань регіональної політики та децентралізації; з питань економічної політики; з питань внутрішньої та гуманітарної політики; з питань інформаційної політики.
Крім того передбачається, що в складі офісу буде утворено 9 департаментів: департамент документального забезпечення; департамент з питань державного протоколу та церемоніалу; з питань громадянства, помилування, державних нагород; з питань звернень громадян; доступу до публічної інформації; управління персоналом; інформаційних технологій; забезпечення зв’язків із Верховною Радою України та Кабінетом міністрів України; департамент забезпечення діяльності уповноважених, представників та роботи офісу президент, а також Режимно-секретний департамент.
Передбачено також, що перший помічник, помічник та радники президента призначаються на посади та звільняються з посад главою держави, який безпосередньо координує їх діяльність.
При цьому встановлюється що штатний розпис офісу президента України затверджується керівником апарату офісу президента.
Оприлюдненим указом керівникові доручається подати у двотижневий строк проект положення про офіс президента, а керівникові апарату офісу президента – внести пропозиції щодо умов оплати праці працівників офісу президента; переліку посад державної служби, патронатної служби та посад працівників, які виконують функції з обслуговування, а також встановлення категорій посад державної служби в апараті офісу президента
Крім того, указом президент передбачив утворення комісії з реорганізації адміністрації президента України, призначивши головою цієї комісії заступника керівника апарату адміністрації президента України – керівника головного департаменту документального забезпечення Ігоря Стасенка.
Йому президент доручив затвердити персональний склад комісії з реорганізації; забезпечити здійснення в установленому порядку заходів, пов’язаних із реорганізацією АП.
В той же час президент доручив працівникам Адміністрації президента продовжувати виконувати покладені на них посадові обов’язки до припинення в установленому порядку трудових відносин з ними.
Фінансове, матеріально-технічне та інше забезпечення діяльності офісу президента здійснює Державне управління справами.
При тому уряд має визначити умови оплати праці працівників офісу.
Документом передбачено, що даний указ набирає чинності з дня його опублікування.
Нагадаємо, як повідомляв Mind, президент звільнив керівника Деравного управління справами Івана Куцика.