Стартап Premise збирає дані про країни, що розвиваються, за допомогою тисяч добровольців, які отримують винагороду за знімки, а інформацію використовують хедж-фонди та інвестиційні компанії для оцінки ризиків, пише vc.ru.
Premise розробив мобільний додаток, його може скачати користувач з країн, що розвиваються, і приєднатися до програми збору даних.
Щодня добровольці отримують списки товарів, які повинні сфотографувати з цінниками в магазинах і на ринках. Також у Premise є завдання, в яких потрібно заповнювати опитувальні бланки.
За кожне доручення добровольці отримують бали, які конвертуються в реальні гроші. На одному зображенні або заповненій картці можна заробити від 10 до 40 центів залежно від складності завдання.
Основний продукт Premise – аналітична платформа, яка обробляє дані й передає інформацію своїм клієнтам. У їх числі виробники товарів, інвестиційні компанії, хедж-фонди і фонди прямих інвестицій.
Сервіс дозволяє компаніям відстежувати економічні умови в різних містах країн, що розвиваються, в режимі реального часу. Засновники стартапу називають свій продукт «економічним моніторингом наступного покоління».
Головне завдання Premise – допомогти приватним компаніям і державним організаціям вимірювати ризики, динаміку купівельних можливостей, попиту і ціноутворення, йдеться на сайті стартапу.
Засновники компанії – підприємці з Кремнієвої долини Девід Солоффом і Джозеф Райзенгер, що мають досвід в галузях фінансів та інвестаналітики.
За даними Bloomberg, спочатку Premise мав збирати відомості тільки в групі БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР), але Солоффом також побачив потенціал свого бізнесу в слабкорозвинених країнах Африки.
«Ми хотіли зосередитися на економіках, які були найбільш динамічні, дивні, цікаві і при цьому найбільш важкі для розуміння», – зазначає Девід Солоффом.
В середині жовтня 2013 року Premise офіційно запустився, а першим клієнтом стартапу стало агентство Bloomberg. Воно транслювало на свої термінали дані від Premise з п'яти країн в Південній Америці, Азії та Африці. Клієнти Bloomberg отримували інформацію про волатильності цін на злакові та молочні продукти, напої, солодощі, масло і яйця.
Вартість послуг Premise – $1500 за кожну країну, по якій зібрані дані. Але освітні й громадські організації можуть отримати їх безкоштовно.