Користувачі домашнього інтернету Укртелекому стали споживати більше трафіку. Протягом трьох весняних місяців один абонент, підключений за технологією ADSL, у середньому спожив понад 250 Гб, що на 5% більше, ніж минулого року, повідомляє прес-служба компанії.
Водночас абоненти оптичної мережі Укртелекому користуються інтернетом у рази активніше. Кожен з них за цих три місяці використав майже 540 Гб, що майже на 14% більше, ніж попередньої весни. У середньому добове споживання трафіку одним таким абонентом становить 6 Гб, а це еквівалентно скачуванню 2-4 повнометражних фільмів.
Дані свідчать, що користувачі інтернету надають перевагу фіксованому доступу до мережі. Наприклад, у Західній Європі, де місячний інтернет-трафік складає 44 Гб на одного мешканця, переважно теж вибирають фіксований інтернет. Згідно зі звітом ЄС (Digital Economy and Society Index Report 2019) частка мобільного трафіку у цьому показнику становить лише 6%.
Таким чином, мобільний широкосмуговий доступ слугує в основному як доповнення до фіксованого широкосмугового доступу. Так, наприклад, у 2018 році тільки 9% домогосподарств у ЄС підключалися до інтернету лише за допомогою мобільних технологій.
Це підтверджує, що для забезпечення українців інтернетом та зменшення цифрової нерівності в нашій країні, де все ще тисячі населених пунктів потребують інтернетизації, потрібно розбудовувати телекомунікаційну оптичну мережу. Укртелеком зі свого боку реалізовує низку проектів щодо розвитку і модернізації інфраструктури, щороку будуючи тисячі кілометрів оптики.
Укртелеком, як найбільший провайдер широкосмугового доступу до інтернету, забезпечує інтернетом мешканців майже у 2300 населених пунктах України.