Президент Володимир Зеленський призначив заступника глави Офісу Президента Руслана Рябошапку головою Національної ради з антикорупційної політики замість депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва. Про це йдеться в указі №453 від 25 червня 2019 року «Питання Національної ради з питань антикорупційної політики»
Згідно з ним, Нацрада складається з голови та інших членів, які працюють на громадських засадах.
До складу Національної ради увійшли представники експертних неурядових організацій, бізнесових асоціацій, керівники антикорупційних та інших профільних органів влади тощо.
Зокрема, у Раді працюватимуть керівники «Трансперенсі Інтернешнл Україна», Європейської бізнес асоціації, Американської торговельної палати, громадських організацій – Центр протидії корупції та Центр політико-правових реформ.
Офіційний статус спостерігачів у Раді отримали представники міжнародних організацій і дипломатичних установ, які надають Україні допомогу в боротьбі з корупцією. Зокрема, спостерігачами у Раді стали представники Світового банку, Агентства США з міжнародного розвитку, Програми розвитку ООН, Організації економічного співробітництва та розвитку, Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні тощо.
«Національна рада з питань антикорупційної політики буде центром розробки рішень для боротьби з корупцією. Ми швидко реагуватимемо на недоліки антикорупційного законодавства чи інституцій та ініціюватимемо відповідні рішення», – заявив заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, передає прес-служба президента.
Рябошапка додав, що Рада також має забезпечити координацію роботи державних органів і недержавних організацій у досягненні тих результатів боротьби з корупцією, на які чекає суспільство. За словами Рябошапки, попередній склад Ради не збирався майже 3 роки. Перше засідання відбудеться вже найближчим часом.
Також, президент призначив постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим. Ним став Антон Кориневич. Про це йдеться в указі №454/2019.
Нагадаємо: президент Володимир Зеленський підписав указ, яким затвердив положення про Офіс президента України (ОПУ), та видав низку кадрових указів у зв'язку з реорганізацією своєї адміністрації. Так, наприклад, Андрія Богдана звільнено з посади глави Адміністрації президента і призначено керівником ОПУ.