З 1 липня в Одесі розпочинаються міжнародні американсько-українські навчання «Sea Breeze-2019». Один з основних напрямків навчань – відпрацювання супроводу транспортних цивільних суден з річки в море, передає Голос Америки.
«Цього року ми пропонуємо ширший компонент морської охорони. Ми плануємо вже другий рік спільно з румунськими колегами проводити міжнародні навчання на річці Дунай. Також ми запланували з представниками берегової охорони Грузії, час їх візиту в порт Одеси, проведення спільних тренувань-навчань, це стосується суто несення прикордонної служби», – зазначив начальник Регіонального управління морської охорони Олег Костур.
За легендою навчань, ворожі елементи будуть намагатися заблокувати вихід до моря з річки Дунай.
«Корабельно-катерний склад Морської охорони отримає завдання забезпечити супровід транспортних цивільних суден через гирло Дунаю до Чорного моря», – підкреслюється в повідомленні.
У морській фазі «Sea Breeze-2019» заплановано артилерійські стрільби, висадки обшукових груп, а також вдосконалення взаємодії спецпідрозділів.
В ході попередніх навчань «Sea Breeze-2018», управління силами морського, повітряного і наземного реагування відбувалося безпосередньо з борту флагманського корабля Шостого флоту ВМС США USS Mount Whitney.
Українські прикордонники відділів спеціальних дій на воді Одеського загону морської охорони в рамках «Sea Breeze-2018» відпрацьовували стрибки без парашута з вертольота в воду.
Минулого року в навчаннях брали участь представники 19 країн НАТО. Всього в ході навчання корабельні екіпажі пройшли в морі близько 2500 миль, авіатори здійснили понад 200 польотів із загальним нальотом близько 105 годин, морські піхотинці виконали понад 400 стрибків з парашутом, половина з яких – вночі.