В кінці 2021 року Банк Англії випустить в обіг 50-фунтові банкноти з портретом Алана Тюрінга, математика, чиї напрацювання під час другої світової війни дозволили зламати німецьку шифрувальну машину Enigma. Про це повідомляє ВВС.
Нова купюра буде, як і всі нові гроші, що випускаються Банком Англії, не паперовою, а полімерною. В обороті вже знаходяться пятифунтові полімерні банкноти з портретом Уїнстона Черчилля, десятифунтові – з портретом Джейн Остін. У 2020 році будуть випущені 20-фунтові купюри, на яких буде економіст Адам Сміт.
«Алан Тюрінг був видатним математиком, і його робота значно вплинула на наше сьогоднішнє життя», – заявив керуючий Банку Англії Марк Карні.
«Він був батьком комп'ютерних наук і штучного інтелекту, а також героєм війни. Внесок Алана Тюрінга в багатьох областях був революційним. Тюрінг – гігант, на плечах якого стоять багато людей в наші дні», – заявив Карні.
Під час війни працював над зламуванням шифрів німецького командування разом з американськими вченими та військовими в британському секретному інституті Блечлі-Парк. Зокрема, брав участь у розшифровуванні повідомлень, закодованих німецькою шифрувальною машиною Enigma. Згідно з історичною літературою, що лише зараз виходить після багаторічного засекречення, ця робота, хоча й не завжди успішна, допомогла виграти деякі військові кампанії та зберегти тисячі людських життів.
Також Тюрінг зробив вагомий внесок у дослідження штучного інтелекту . Як відомо, тест, що дозволяє по серії відповідей відрізнити живу людину від комп'ютерної програми, був придуманий Тюрінгом і носить його ім'я.
У 1952 році суд визнав ученого винним в гомосексуальному поведінці і призначив йому хімічну кастрацію. У 1954 році Тюрінг вчинив самогубство, отруївшись ціанідом. У 2013 році Єлизавета II його посмертно реабілітувала.