Туреччина продовжить нафто- і газовидобування в Середземному морі біля берегів Кіпру, незважаючи на введені проти неї санкції Євросоюзу, заявило турецьке МЗС. Про це пише агентство Anadolu.
Починаючи з травня, Анкара займається геологорозвідкою біля берегів Кіпру, що викликало невдоволення європейських країн.
15 липня ЄС за підсумками засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу оголосив про скорочення фінансової підтримки Туреччини, а також призупинення діалогу на найвищому рівні щодо угоди про повітряне сполучення.
«У світлі триваючих і нових незаконних бурових робіт Туреччини Рада приймає рішення призупинити переговори щодо всеосяжної угоди про повітряний транспорт, не проводити Раду асоціації і подальші засідання на вищому рівні в рамках діалогу між ЄС і Туреччиною», – сказано в документі ЄС.
Крім того, країни – члени ЄС домовилися скоротити обсяг допомоги Туреччині до моменту вступу країни в ЄС і пропонують Європейському інвестиційному банку переглянути свою кредитну діяльність в Туреччині
В Туреччині прокоментували це рішення.
«Рішення, прийняті вчора Радою із зовнішніх зв'язків ЄС, жодним чином не вплинуть на рішучість Туреччини продовжувати свою видобувну діяльність в Східному Середземномор'ї. ЄС в своєму рішенні не згадує турків-кіпріотів, що мають рівні права на природні ресурси Кіпру, і веде себе так, ніби турок-кіпріотів не існує. Це показує, наскільки упереджений ЄС в питанні про Кіпр», – йдеться в заяві МЗС Туреччини.
Нагадаємо, Брюссель висловив незадоволення розробкою нафтового родовища Афродіта біля берегів Кіпру. Свої дії Туреччина пояснює угодою, укладеною в 2011 році між національною нафтовою компанією Turkiye Petrolleri і урядом Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК). Але ЄС таке пояснення не влаштовує, тому що суверенітет ТРПК визнає тільки сама Анкара.