Єврокомісія подала до Європейського суду позов проти уряду Угорщини, звинувативши його в порушенні умов європейського договору. Причиною стало прийняття в Угорщині пакету законів під загальною назвою «Стоп Сорос», який, зокрема, вводить кримінальну відповідальність за допомогу нелегальним мігрантам в подачі заяв на здобуття притулку і отриманні статусу для перебування в країні, передає Deutsche Welle з посиланням на заяву Брюсселя.
На думку Єврокомісії, Угорщина порушує норми надання притулку та умов прийому біженців. Наприклад, неприйнятним є правило, згідно з якими притулок може бути надано тільки людині, яка в'їхала в Угорщину з країни, де зазнавала переслідувань.
Крім того, Брюссель надіслав Будапешту письмову скаргу через те, що претенденти на здобуття притулку, які перебувають в угорських транзитних зонах, не отримують продуктів харчування. Така вимога є першим кроком до процедури перевірки порушення умов європейського договору.
Угорський парламент прийняв антиміграційні пакет законів під загальною назвою «Стоп Сорос» в червні 2018 року. Вони є частиною кампанії проти неурядових організацій, підтримуваних американським фінансистом Джорджем Соросом. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинувачує фінансиста в бажанні «затопити Європу біженцями» і тим самим позбавити її «християнської і національної ідентичності».
Єврокомісія двічі в липні 2018 і січні 2019 року зверталася до Будапешту через «Стоп Сорос». Позов проти Угорщини до Європейського суду є наступним кроком в процедурі перевірки порушення умов європейського договору. Якщо суд дійде до висновку, що умови договору порушено, він може ввести фінансові санкції проти Угорщини.