Британія не збирається мінятися з Іраном затриманими танкерами

Дії держав під час затримань мають різний юридичний статус

фото www.flickr.com/photos/32368051@N08

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб відкинув можливість обміну затриманого іранського танкера на британське судно,захоплене Іраном. Про це повідомляє DW.

Міністр наголосив,що дії держав мають різний юридичний статус.

 «Ми мали право затримати танкер за законом», – зазначив Рааб, маючи на увазі затримання в Гібралтарській протоці іранського танкера Grace-1 за підозрою в порушенні санкцій ЄС і транспортуванні нафти до Сирії.

Немає «ніякого «ти – мені, я – тобі» чи перспектив для обміну танкерами, підкреслив він.

Нагадаємо: 4 липня поліція і митні служби Гібралтару затримали іранський супертанкер Grace 1 за підозрою в незаконному постачанні нафти до Сирії. 

Пізніше, 11 липня, п'ять військових кораблів  Корпусу вартових Ісламської революції спробували захопити британський нафтовий танкер British Heritage в Перській затоці в районі Ормузької протоки, але їм не вдалось.

Утім вже 19 липня Корпус вартових Ісламської революції заявив про затримання в Ормузькій протоці танкера під британським прапором. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS