Суд надав Нацполіції тимчасовий доступ до документів КМДА

Йдеться про будівництво ділянки Великої Окружної дороги від проспекту Рокоссовського до вулиці Богатирської

Фото: pixabay.com

Суд надав Національній поліції право доступу до речей і документів структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації (КМДА) з можливістю вилучення копій оригіналів. Про це йдеться  у відповідних ухвалах Голосіївського районного суду Києва.

Йдеться про будівництво ділянки Великої Окружної дороги від проспекту Рокоссовського до вулиці Богатирської.

Кримінальне провадження стосується ознак порушення за статтею «Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах».

Як йдеться в матеріалах слідства, очікувана вартість договору на проведення будівельних робіт становила 375,6 млн гривень. Переможцем торгів було оголошено ТОВ «Еко-буд-трейд», ціна в ході торгів знизилася до 325,914 млн гривень.

Незабаром КМДА видала нове розпорядження про коригування проекту, в результаті чого вартість будівництва ділянки довжиною 1,8 км зросла до 1,125 млрд грн.

В ході досудового розслідування на місці проведення будівельних робіт був проведений огляд. В результаті слідчі виявили, що наразі жодні будівельні або підготовчі роботи там не проводяться.

Суд дозволив вилучення копій низки документів, а саме:

 Ухвала триває один місяць з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У свою чергу, у КМДА відмітили, що всі запити правоохоронних органів опрацьовуються згідно законодавства України. Відповіді на них надаються у визначені законом терміни.  Таким чином, правоохоронні органи можуть звернутись із запитом до відповідного структурного підрозділу КМДА, для отримання даних документів не потрібна ухвала суду.

Також там зазначили, що володіння документами, переліченими в ухвалі, не відноситься до компетенції Департаменту економіки та інвестицій.

«Зважаючи на недостовірну інформацію, наведену в ухвалі, та подальше її поширення у засобах масової інформації, вбачається мета відповідної кампанії не в отриманні документів, які належить оцінювати органам досудового слідства, а у створенні інформаційного приводу, згідно з яким дії обралної киянами місцевої влади є предметом вивчення правоохоронних органів», – говориться у повідомленні.

Нагадаємо: наприкінці липня НАБУ розпочало кримінальне провадження через ймовірну розтрату під час будівництва «мосту Кличка». Справу відкрили через підозру у розтраті чи зловживанні службовим становищем працівниками КП «Інженерний центр», які не провели архітектурний конкурс, попри вимоги законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS