Китайським вченим вперше вдалося клонувати кошеня. Про це повідомляє The Global Times.
Зазначається, що кошеня, яке отримало прізвисько Garlic з’явилося на світ 21 липня.
«Компанія почала експеримент із клонування котів у серпні 2018 року, і британський короткошерстий Garlic народився через 66 днів після того, як ембріон був підсаджений сурогатній матері», – повідомила компанія на прес-конференції.
Спеціалістам вдалося відтворити точну копію кота, який помер в серпні минулого року, на замовлення його власника.
«Мій кіт помер від хвороби сечовивідних шляхів. Я вирішив його клонувати, тому що він був особливим»,– сказав власник тварини Хуан Ю в інтерв’ю виданню.
Garlic та «оригінальний» кіт виглядають ідентично, але мають різні темпераменти й характери, повідомили в Китайській академії наук. Також науковці зазначають, що тривалість життя клонованого кота є такою ж, як у звичайного.
Заступник ген директора Sinogene Чжао Цзяньпін зазначив, що успішне клонування дозволить компанії офіційно розпочати пропонувати послуги з клонування котів, яке, за попередніми оцінками, коштуватиме 250 000 юанів ($35 400) кожне.
Він також повідомив, що компанія вже має декілька замовлень, натякнувши,що в майбутньому попит може бути надзвичайно великим. Компанія також пропонує послуги з клонування собак вартістю 380 000 юанів ($53 700).
Незважаючи на те, що технологія клонування є справжнім дивом для власників домашніх улюбленців, це питання викликає суперечки серед учених. Багато з них вважають, що тварини страждають від технологічного прогресу, який до того ж становить загрозу їхнім правам. Інші – непокояться через те, що одного разу цю технологію можуть застосувати і для клонування людей, що може спричинити етичні проблеми.