Слідчих СБУ та ДБР до парламенту запросив перший заступник керівника апарату ВР Володимир Слишинський. Про це він повідомив журналістам, передає кореспондент Mind.
Зокрема відповідаючи на питання чи це він пропустив працівників СБУ та ДБР до Верховної Ради, Слишинський зазначив: «Вони приходили брати від мене пояснення і їм необхідно було провести невідкладні слідчі дії і я, як посадова особа, дав добро на проведення невідкладних слідчих дій. Це в п’ятницю було. …Я був на допиті в ДБР 22 (серпня – Mind)… Я їх повідомив про те, що уже відбуваються дії, які спрямовані на, з моєї точки зору, на вчинення злочину».
Він також зазначив, що в даному випадку рішення суду слідчим СБУ та ДБР не було потрібно, оскільки працівники апарату не чинили жодного опору діям правоохоронців.
«Якби чинився певний супротив з боку працівників апарату, тоді необхідно біло б рішення суду. Ніякого супротиву не було. Вони підійшли, попросили я на законних підставах їх допустив і написав з цього приводу письмову заяву про те що я надаю згоду, щоб вони зайшли і оглянули все», – сказав чиновник.
Також він зазначив, що інформація про намір протестувати сенсорну кнопку за допомогою працівників апарату є не достовірною. «Це розмови про те, що протестувати хотіли. Реально йшла мова про запровадження (сенсорної кнопки – Mind). Це вже зараз починають говорити про те, що хотіли просто протестувати», – зазначив чиновник
Він також повідомив, що процедура зміни системи голосування в парламенті має бути детально прописана в регламенті і втручання в роботу системи «Рада» мало проводитися на підставі саме цих детальних інструкцій. «Для того, щоб ці дії були легітимні, треба було увалити рішення ВР», – зазначив перший заступник керівника апарату ВР.
Слишинський також повідомив, що «у 2013 році за підписом (на той час голови ВР Володимира – Mind) Рибака було тестування, де було встановлено, що (система голосування «Рада – 3» – Mind) не гарантує безперебійну роботу і не гарантує персональне голосування.»
Він уточнив, що система голосування вичерпала свої гарантійні терміни у 2012 році, а в 2014 році «розробник відмовився підтримувати систему». 2018 року до системи було причеплено сенсорну кнопку, в якій тут же вийшов гарантійний термін, сказав Слишинський.
Також він підкреслив, що на сьогодні «необхідно запроваджувати повністю нову систему».
Раніше Mind писав, що слідчі СБУ і ДБР заблокували центр управління системою «Рада-3». Ними порушено кримінальну справу через встановлення сенсорної кнопки для голосування депутатів. Також Парубій зазначив, що ця ситуація «свідчить про рейдерський підхід нової влади стосовно ВР України».