Nike, Puma, Adidas та Ugg попередили про зростання цін на взуття через антикитайські мита

Загалом до президента Трампа з проханням скасувати мита звернулося 210 виробників взуття

фото pixabay.com

Понад 200 компаній-виробників взуття, серед яких Nike, Puma, Adidas, ECCO, Fila, Crocs, Converse та Ugg, звернулися до президента США Дональда Трампа з проханням скасувати мита на китайські товари. Про це йдеться в їхньому колективному листі до американського лідера.

«З 1 вересня товари обкладатимуться 15%-ним митом. Це американське мито збільшує вже високі податки на взуття, які в середньому складають 11% і подекуди сягають 67% на деяке взуття. Найвище мито зазвичай розповсюджується на більш дешеве та дитяче взуття, що підвищить витрати для американських сімей», – наголошується у зверненні.

Виробники наголосили, що нові мита є прихованим податком для американців.

Крім того, компанії вважають, що нові мита можуть стати причиною подорожчання виробництва взуття і в інших країнах, окрім КНР.

Nike, Puma, Adidas та Ugg попередили про зростання цін на взуття через антикитайські мита

«Деякі представники адміністрації вважають, що врешті-решт замість Китаю мита сплачуватимуть громадяни США, тому що Китай може просто знецінити свою валюту,щоб перекрити додаткові витрати», – йдеться в листі.

Виробники наголошують, що, «коли покупці витрачають менше грошей, ми продаємо менше взуття, а це шкодить економіці США».

Невизначеність, яку принесла торгова війна з КНР, за їхніми словами, стримує зростання економіки США та зупиняє капітальні вкладення в робочі місця, інфраструктуру та технології.

Нагадаємо: Китай оголосив, що вводить мита на імпорт товарів із США на $75 млрд – як відповідь на дії Вашингтона, який також підвищує тарифи. Трамп розкритикував рішення Пекіна й анонсував запровадження нових мит.

24 серпня Трамп оголосив про те, що мита на китайський імпорт, які почнуть стягувати з 1 вересня, будуть ще вищими від запланованих на 5%.

26 серпня Трамп заявив, що, на його думку, Китай хоче повернутися за стіл переговорів та укласти торгову угоду. Раніше проти подальшої ескалації конфлікту та за «спокійні переговори» виступила й китайська сторона

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS