Месенджер Павла Дурова Telegram знайшов спосіб захистити гонконгських протестувальників від стеження з боку влади, пише Forbes з посиланням на Reuters. Як стверджує обізнане джерело, месенджер в найближчі дні запровадить функцію, яка дасть користувачам можливість не прив'язувати аккаунт до свого номеру телефону.
Протестуючі в Гонконзі використовують для координації своїх дій понад 100 групових чатів в Telegram. Вони діляться один з одним інформацією про майбутні протести та різними порадами – наприклад, як захиститися від сльозогінного газу.
Зараз Telegram дозволяє дізнатися, чи встановлений у користувача месенджер, просто ввівши його номер в додатку. Також за номером месенджер автоматично визначає учасників групових чатів, навіть якщо вони використовують псевдоніми. Владі достатньо запросити дані про власника номера у оператора, щоб з'ясувати особу протестувальника, зазначає вилання.
Раніше про це повідомляла група гонконгських інженерів, відзначає агентство.
Бюро безпеки Гонконгу відмовилося відповісти Reuters на питання про те, чи намагається влада з'ясувати особи протестувальників, вивчаючи їх листування в Telegram.
Раніше Дуров також повідомляв, що причиною масштабного збою в роботі Telegram по всьому світу 11 і 12 червня стала хакерська DDoS-атака з Китаю, яка за часом збіглася з протестами в Гонконзі.
Павло Дуров в 2014 році покинув Росію, залишивши пост гендиректора «ВКонтакте». Пізніше він заявив, що продати частку в соцмережі його змусив тиск з боку правоохоронних органів. Дуров розповів, що ФСБ вимагала від компанії видати особисті дані організаторів групи «Євромайдан», а Генпрокуратура вимагала закрити групу прихильників Олексія Навального.
«Мені довелося пожертвувати багатьом. Зокрема, я продав свою частку «ВКонтакте», так як її наявність могла перешкодити мені приймати правильні рішення», – писав він.
Нагадаємо, масові протести в Гонконзі проти розроблення урядом законопроекту про екстрадицію тривають вже три місяці. Жителі Гонконгу впевнені, що цей закон надасть змогу владі відправляти назад у Китай дисидентів, які втекли з материка через політичні переслідування.
Зараз тема протестів розшириоася: учасники акцій закликають до відставки Керрі Лем і розслідування випадків надмірного застосування сили поліцією під час протестів.
Як повідомлялося, Китай не погоджується на пропозицію влади Гонконгу скасувати закон про екстрадицію.