За період з 1985 по 2011 рік Великий бар'єрний риф у Австралії втратив більше половини свого коралового покриву, такі дані були оприлюднені в 2012 році. Згідно з більш свіжими дослідженнями журналу Nature, за останні 20 років 91% коралів на Рифі втратили свій колір.
Розташований біля північно-східного узбережжя Австралії, цей риф є головною туристичною пам'яткою країни, яка приносить $3,3 – $4 млрд на рік. Ці гроші країна втрачатиме, якщо корали загинуть, пише Inhabitat.
Управління морського парку «Великого бар'єрного рифу» опублікувало доповідь, підготовлену за підсумками п'ятирічних досліджень. Знебарвлення коралів є головною проблемою, але є й інші: сільськогосподарські стоки, розчищення прибережних земель, а також зростання кількості морських зірок «терновий вінець», які поїдають корали.
Іншим фактором, який негативно впливає на риф, є зростання використання вугілля в Австралії. Статистичні дані показують, що викиди парникових газів у Австралії протягом чотирьох років безперервно збільшуються.
ЮНЕСКО може відкликати у рифа статус об'єкта всесвітньої спадщини. У зв'язку з цим уряд Австралії оголосив, що витратить $500 млн на зміцнення колоній коралів.
Причина їх загибелі – підвищення температури води Світового океану. Як пояснив один з дослідників ARC Center Джеймс Керрі, гаряча морська вода просто «варить» корали, через що вони досить швидко біліють і гинуть.
«Глобальне потепління всього лише на один градус Цельсія вже викликало такі катастрофічний зміни, – зазначає експерт. – Тому ми повинні швидко і дуже суттєво скоротити викиди вуглецю, оскільки «вікно можливостей» закривається».