Працівники GM Korea вперше за понад 20 років вийшли на масштабний страйк

Південнокорейський підрозділ американського автовиробника повністю зупинив роботу на три дні

фото www.flickr.com/photos/156637547@N06

Працівники південнокорейського підрозділу General Motors вперше за більш ніж два десятиліття розпочали повномасштабну забастовку, вимагаючи підняття заробітної платні і протестуючи проти планів реструктуризації американського автовиробника у східноазійській країні. Про це повідомляє FT.

Профспілка з 8000 людей в GM Korea в понеділок, 9 вересня, припинила працювати на усіх трьох заводах компанії. Очікується,що масовий страйк триватиме до середи.

Забастовка стала першою повномасштабною акцією профспілки з того часу, як GM придбала Daewoo Motors в 2002 році. Останнього разу такий страйк відбувався в 1997 році при Daewoo.

Колись Південна Корея була ключовим центром виробництва компактних автівок GM, але в останні роки продажі впали, після того, як автовиробник забрав свій бренд Chevy з Європи, а споживчі вподобання перейшли від седанів до більш спортивних авто та пікапів.

Профспілка вимагає збільшення базової зарплатні на 5,7% та грошового бонусу у розмірі 6,5 млн вон ($5400) на одного працівника.

Очікується, що триденна забастовка коштуватиме GM Korea виробництва майже 10 000 автомобілів.

Південнокорейський підрозділ GM продав 462 871 автомобіль минулого року, що на 12% менше, ніж в 2017. Автовиробник закрив один із своїх чотирьох заводів а Південній Кореї та скоротив чисельність персоналу в країні майже на 20%.

Державний Корейський банк розвитку запропонував GM $750 млн в 3018 році для збереження виробництва в країні, в той час як GM погодилась протягом наступних 10 років вкласти свої $6,4 млрд в свій підрозділ в Південній Кореї.

Тим не менш, профспілка занепокоєна тим,що американський автовиробник може закрити свій другий завод в Інчхоні в 2023 році.

Нагадаємо: у квітні минулого року після закриття одного з чотирьох заводів GM в Кореї,  місто Гансан, де він працював, було оголошено «зоною індустріальної кризи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS