Парламентська фракція «Голос» пропонує парламенту ухвалити закон (№2090), який передбачає в рамках проведення реформи СБУ, ліквідувати найбільш корупційні управління та скоротити штат СБУ на 3000 осіб. Про це під час сьогоднішньої прес-конференції повідомила народний депутат від партії «Голос» Олександра Устінова, передає кореспондент Mind.
«Той законопроект, який пропонуємо ми, є лише початком реформи СБУ. Цей орган потрібно реформувати комплексно,… але цим законопроектом пропонується ліквідувати практично 2 управління – по боротьбі з корупцією і з організованою злочинністю, а також заборонити слідчим підрозділам СБУ розслідувати, а оперативним підрозділам здійснювати оперативний супровід, за економічними злочинами та корупційними злочинами. Також законопроектом, який сьогодні був зареєстрований у ВР, пропонується зменшити кількість працівників СБУ з 31 000 до 28 000 у воєнний часі з 27 000 до 24 000 коли немає війни», – сказала депутат.
Вона пояснила, що зараз Служба безпеки України є «найбільшою взагалі не тільки в Європі, але і в світі. Для порівняння, у Великобританії спецслужба складає 11 000 людей, а у нас це в три рази роздутий штат».
«Саме тому, пропонується з однієї сторони ліквідувати ці два управління, а з іншої сторони зменшити кількість працівників СБУ, щоб ті люди, які насправді захищають територіальну цілісність України, боряться з тероризмом на сході, могли мати більшу підтримку, більші зарплати і не бути дискредитованими тими співробітниками СБУ, які зараз, нажаль, виконують не захисну функцію, а функцію фактично власного збагачення», – повідомила вона.
Така ініціатива фракції пояснюється тим, що деякі департаменти СБУ ведуть дуже не скромний спосіб життя, «його співробітники, користуючись власним службовим становищем, замість того, щоб захищати Україну, займаються власним збагаченням».
В якості прикладу Устінова нагадала про розслідування щодо люксових авто управління з розвідувальної діяльності в сфері економіки, «коли ми всі побачили, що насправді середня вартість авто людини, яка працює в головному в управління, це $60 000-$70 000, при тому що насправді зарплати, нажаль, в СБУ є досить низькими».
Також вона зазначила, що одним із останніх і дуже гучних скандалів було розслідування щодо Сергія Семочка, «яке показало, що людина не лише є мультимільйонером, а це людина яка очолювала саме контррозвідку в сфері економіки дуже довгий час і ще має родичів,які володіють російськими паспортами, що фактично є неприпустимим для працівника СБУ».
Проводилось розслідування щодо колишнього керівника так званого антикорупційного управління, або «відділу К», управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Павла Демчини.
«НАБУ намагалося притягти до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення і врятувало його лише те, що КСУ визнав цю норму неконституційною, в іншому випадку все те набуте майно, яке ця людина не могла пояснити, яка все життя пропрацювала в СБУ було яскравим прикладом того, що насправді у нас відділ по боротьбі з корупцією самі є фактично корупціонерами, тому що мати таке майно, яке не те що не відповдає доходам, але і взагалі важко пояснити середньостатистичному українці по іншому пояснити не можна», – сказала Устінова.
Раніше повідомлялось, що СБУ розпочала функціональний аудит власних структурних підрозділів.