Виключено положення про отримання згоди Верховної Ради на обшук, затримання народного депутата чи огляд особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення народного депутата, а також порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції та застосування інших заходів, які відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата.
Про це Mind розповів Ростислав Кравець, адвокат, голова профспілки «Українська незалежна фундація правників», голова Адвокатського об'єднання «Кравець і партнери».
«Це є логічним у світлі скасування депутатської недоторканності. Особливих проблем не повинно виникнути з будь-яким обмеженням прав народних депутатів, такі дії відбуваються в будь-якому випадку тільки після отримання ухвали слідчого судді. Думаю, судді прекрасно розуміють відповідальність і не роздаватимуть такі дозволи направо і наліво. А депутатів це змусить уважніше ставиться до дотримання норм чинного законодавства», – відмітив Кравець.
Варто зазначити, що сьогодні,10 вересня громадський рух «ЧЕСНО» зафіксував перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді IX-го скликання. Ст. 84 Конституції України порушив позафракційний нардеп, мажоритарник-самовисуванець з Донеччини Олександр Ковальов. Сталося це на ранковому засіданні ВРУ під час голосування за президентський законопроект про імпічмент.
Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова. Він це зробив під час голосування за проект закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) (№1012) за основу. У результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував «за».
Детальніше про нові законопроєкти читайте у матеріалі Mind «Законодавство від Зеленського: що нового з'явиться у розслідуванні криміналу».