Президент США Дональд Трамп заявив перед журналістами в Білому домі, що Вашингтон ввів санкції щодо Центрального банку Ірану, після нападу на нафтові об'єкти в Саудівській Аравії минулого тижня, в якому Ер-Ріяд і Вашингтон звинуватили Іран. Деталей щодо санкцій президент не надав, повідомляє Reuters.
Санкції націлені на Центральний банк Ірану, Національний фонд розвитку Ірану і Etemad Tejarate Pars Co, іранську компанію, яка, як заявили офіційні представники США, використовується для приховування фінансових трансфертів на іранські військові закупівлі, йдеться в заяві міністерства фінансів США.
Відповідаючи на питання про можливість військового відповіді на Іран, Трамп сказав, що Сполучені Штати завжди готові і що військовий удар завжди можливий.
Іран заперечує свою причетність до нападу 14 вересня на Saudi Aramco, який струсив світові ринки нафти і посилив напруженість у відносинах між Вашингтоном і Тегераном.
Трамп заявив, що хоче мирного врегулювання конфлікту. Держсекретар Майк Помпео назвав ці атаки «актом війни».
«Ми продовжуємо кампанію максимального тиску, – заявив міністр фінансів Стівен Мнучін журналістам в Білому домі. – Тепер ми відключаємо всі джерела фінансування для Ірану».
Звертаючись до преси, він сказав, що банк є останнім джерелом коштів для Тегерана.
Нагадаємо, 14 вересня безпілотники напали на об'єкти найбільшого нафтодобувача в світі Saudi Aramco. Через атаки видобуток нафти в країні скоротився на 50%.
Як повідомлялося, США планують створити біля берегів Ірану морську коаліцію з 55 кораблів.