Європейський суд прояснив питання щодо видалення даних про користувачів із Google в ЄС та за його межами

Раніше компанія була змушена видаляти інформацію на вимогу користувачів у всьому світі, тепер суд обмежив дію «права бути забутим» лише країнами ЄС

фото www.flickr.com/photos/demiace

Інтернет-гігант Google не повинен запроваджувати у своїх пошукових системах поза межами Євросоюзу так зване «право бути забутим». Таку ухвалу у вівторок, 24 вересня, виніс Європейський суд, передає DW.

Йдеться про єдині для ЄС правила захисту інформації і особистих даних в інтернеті, згоди щодо яких міністри юстиції та внутрішніх справ країн – членів Євросоюзу досягли ще у 2015 році і які набули чинності в 2018 році.

Серед таких правил, зокрема, «право бути забутим». Якщо користувач не захоче подальшого використання своїх даних у мережі інтернет, відповідальна компанія повинна буде їх стерти – якщо не буде жодних законних підстав для збереження згаданих даних. У випадку якщо інформацію розмістила неповнолітня особа, компанії змушені будуть реагувати ще швидше. У разі порушень інтернет-компанії зможуть бути оштрафовані на суму до 2% від їхнього річного обігу.

Правила передбачали також обмеження доступу посадовців та спецслужб США до даних громадян ЄС в інтернеті.

Інтернет-гігант Google опротестував можливість видалення даних користувачів за правилами ЄС зі своїх  пошукових систем, таких як google.com, а також зі своїх інших сайтів, котрі працюють за межами Євросоюзу. Ухвала Європейського суду, таким чином, задовольнила скаргу компанії.

Нагадаємо: нещодавно два великі дослідження показали, що розумні телевізори передають конфіденційні дані своїх користувачів стороннім компаніям, серед яких Netflix, Google, Facebook, а також рекламні агентства.

До цього Google погодилася заплатити штраф у розмірі близько $200 млн владі США у зв'язку з розслідуванням порушень конфіденційності дітей на відеоплатформі YouTube.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS