Мінфін США 30 вересня оголосив про розширення санкцій щодо російського бізнесмена Євгена Пригожина і пов'язаних з ним компаній. Під санкції потрапило і майно бізнесмена. Зокрема, три літаки і яхта St. Vitamin («Святий Вітамін»). Ними Пригожин, за даними відомства, володіє через офшорні компанії. Під санкції також потрапили росіяни Денис Кузьмін і Ігор Нестеров, пов'язані з Агентством інтернет-досліджень Пригожина, відомому як «фабрика тролів».
Причина санкцій – в спробі вплинути на американські вибори в конгрес в 2018 році, уточнює Мінфін США, передає Коммерсант.
У відомстві стверджують, що Пригожин використовує підставні компанії для управління «розкішною приватною власністю». Beratex Group пов'язують з приватним літаком M-VITO (зараз RA-02791) і яхтою St. Vitamin, де відпочивала сім'я бізнесмена. Ще один літак VP-CSP зареєстрований на Linburg Industries, а Autolex Transport називають власником літака M-SAAN, власність також пов'язують з Пригожиним. Щодо всіх об'єктів введено санкції.
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що країна продовжить вводити санкції проти осіб, які намагаються втрутитися в демократичні процеси в США. Всі, хто буде взаємодіяти з внесеними до списку санкцій людьми, компаніями та об'єктами, також потраплять під санкції, додав він.
«Уряд США буде продовжувати працювати над тим, щоб Пригожин і йому подібні не могли ховатися від обмежень і жити комфортно, поки вони здійснюють дестабілізуючу діяльність щодо США, їх союзників і партнерів», – сказав Помпео.
Раніше Мінфін США ввів санкції проти трьох росіян, п'яти суден і однієї російської компанії через підозри в поставках нафти у Сирію.
Нагадаємо, 15 березня 2018 року Міністерство фінансів США запровадило санкції проти обвинувачених у втручанні в американські вибори 2016 року, зокрема проти «Агентства інтернет-досліджень», відомого як «фабрика тролів».
До списку були внесені прізвища 19 фізичних осіб, більшість з яких фігурували у звіті спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії у президентські вибори в США в 2016 році.