Північна Корея і США почнуть переговори на робочому рівні 5 жовтня. Про це повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) з посиланням на заяву першого заступника міністра закордонних справ Народної Республіки Цой Сон Хі, передає СNA.
«Я можу підтвердити, що представники США і КНДР планують зустрітись протягом наступного тижня», – сказала прес-секретар Держдепу Морган Ортагус.
Переговори, які мають на меті ліквідувати ядерну та ракетну програми Північної Кореї зайшли у глухий кут, після того, як другий саміт між Дональдом Трампом та Кім Чен Ином завершився нічим.
Нагадаємо: президент США Дональд Трамп та північнокорейський лідер Кім Чен Ин не змогли досягти угоди щодо денуклеаризації Корейського півострову під час свого другого саміту у В’єтнамі. Зустріч завершилась достроково і сторони, навіть не відвідавши запланований спільний ланч, роз’їхались по своїм готелях.
Пізніше Трамп під час своєї прес-конференції за результатами другого саміту з лідером КНДР Кім Чен Ином у Ханої заявив, що сторонам не вдалося дійти згоди через питання санкцій.
Агентство Reuters згодом повідомило, що у день провалу переговорів у в’єтнамському Ханої минулого місяця президент США Дональд Трамп вручив північнокорейському лідеру Кім Чен Ину документ, в якому містився прямий заклик віддати всю ядерну зброю КНДР Сполученим Штатам, аналітики вважають, що Кім міг порахувати цю пропозицію образливою і провокаційною.
Два лідери погодились відновити переговори на робочому рівні під час неочікуваної зустрічі на кордоні двох Корей в червні, але конкретних домовленостей не було.
Видання зазначає,що хоча КНДР і висловлює готовність до переговорів на робочому рівні, у повідомленнях, які влада передала ЗМІ, наголошувалось, що Вашингтон повинен виявити більшу гнучкість.