Минулого року спеціальний представник Держдепартаменту США в Україні Курт Волкер зустрівся з керівником української енергетичної компанії Burisma Group, яка заплатила синові колишнього віце-президента Джо Байдена за роботу в її раді директорів. Зустріч відбулася в той час, коли адвокат Трампа, Руді Джуліані, наполягав на тому, щоб уряд України розслідував діяльність компанії і причетність Байденса до неї, передає Associated Press.
Курт Волкер, який раптово подав у відставку зі свого поста спецпредставника США в Україні минулого тижня, зустрівся наприкінці вересня 2018 року в Нью-Йорку з Вадимом Пожарським, радником ради директорів Burisma Group, яка запросила Хантера Байдена директором у 2014 році.
Їх зустріч в Нью-Йорку була підтверджена кількома іншими людьми, присутніми на заході, а також записом і фото Волкера і Пожарського, розміщеного на веб-сайті Burisma.
Зустріч Волкера і Пожарського підкреслює дисонанс між твердженнями Джуліані в Twitter про те, що Burisma була «корумпованою компанією» та вимогами розслідувати роль Байдена – і роботою спецпредставника Держдепу щодо ведення повсякденних відносин з українськими державними та корпоративними інтересами.
У четвер Волкер, як очікується, добровільно дасть свідчення в комітеті Палати представників в рамках розслідування питання про імпічмент президента США. Трампа звинувачують у зловживанні своїм авторитетом, після того як стало відомо, що він просив президента України Володимира Зеленського розслідувати справу проти сина Байдена, головного суперника демократів на виборах 2020 року.
11 жовтня свідчення в конгресі погодилася дати екс-посол США в Україні Марі Йованович.
Син Байдена був директором ради директорів Burisma до того, як Джо Байден оголосив про свою кампанію на пост президента в квітні ц.р. Жодних доказів скоєння правопорушеня немає ні щодо колишнього віце-президента, ні щодо його сина, і українська фірма не має ніяких звинувачень за будь-яку злочинну діяльність.
Волкер подав у відставку після того, як його імʼя випливло у звіті розвідки, де йдеться про те, що Волкер давав поради українським лідерам, як «орієнтуватися» на вимоги Трампа про розслідування українським урядом справи Байдена і Burisma.
Волкер і Пожарський не відповіли на запити журналістів. Представник Білого дому відмовився коментувати зустріч Волкера з Пожарським.
Нагадаємо, згідно з опитуванням, більше половини населення США виступають за розслідування щодо Трампа.
За даними Mind, 12 травня 2014 року Хантер Байден увійшов до складу ради директорів Burisma. 16 січня 2015 – ГПУ оголосило в розшук Миколу Злочевського, екс-міністра екології та природних ресурсів і головного бенефіціара Burisma. На його рахунках в Британії заарештовані $23 млн. 11 лютого 2015 – генпрокурор України Віталій Ярема йде у відставку. 11 лютого 2015 – новим генпрокурором призначають Віктор Шокіна.
07 – 20 березня, 27 червня -8 липня – Шокін здійснює приватні поїздки до США, при цьому їде він з Сергієм Думчевим(глава спостережної ради банка «Преміум» та Оксаною Гриневич (своєю громадянською дружиною). Відомо, що у тому ж році 58 фірм-клієнтів банку «Преміум» вивели з України $76,1 млн і 3,3 млн євро на рахунки в латвійський Regionala investicji banka.
7-8 грудня 2015 року – Джо Байден, який обіймає посаду віце-президента США,прибуває із візитом до Києва.
«Я подивився на них і сказав: «Я їду через шість годин. Якщо прокурора Шокіна не буде звільнено, ви не отримаєте грошей...» Його звільнили», – цитує його слова Рада із закордонних справ.
15 лютого 2016 року – Шокін написав заяву про відпустку 19 лютого 2016 року – Шокін написав заяву про звільнення, президент Петро Порошенко вніс у Верховну Раду подання про його звільнення.
29 березня 2016 року – ВР проголосувала за відставку Шокіна, 289-ма голосами «за». 3 квітня 2016 року – указ Порошенко про звільнення без чіткого обґрунтування, «відповідно до постанови Верховної Ради».
11 квітня2016 – оформлення звільнення генпрокурора «у зв'язку з виходом на пенсію». 23 червня 2016 – указ президента Порошенка про звільнення Шокіна, доповнено словами: «згідно поданої заяви».
У період з січня 2015 (заяву ГПУ про арешт рахунків Злочевського) по грудень 2015 ( «ультиматум» Байдена) численні кримінальні виробництва, в яких фігурували Микола Злочевський, Burisma Holdings і член ради директорів компанії Хантер Байден, який виявився, «за сумісництвом», сином віце-президента США, були заморожені.